Irina Begu si Andreea Mitu au castigat proba de dublu a turneului BRD Open

23 Iulie 2018
807 Vizualizari | 0 Comentarii
irina begu moscova

Irina Begu si Andreea Mitu au trecut in finala de Danka Kovinic (Muntenegru) si Maryna Zanevska (Belgia), scor 6-3; 6-4.
Begu si Mitu pastreaza trofeul de dublu in Romania. Sportivele noastre s-au impus fara mari emotii, conducand finala pe toata durata ei. Romancele au inceput primul set puternic si au avut oportunitati de break inca din primul game. Au concretizat 3 astfel de ocazii si s-au impus, dupa 37 de minute, cu 6-3.

Al doilea set a fost putin mai echilibrat. S-a mers cap la cap, cate un break de fiecare, dar Begu si Mitu au reusit sa se distanteze in final, cand si-au adjudecat setul secund cu 6-4.

In urma acestei victorii, romancele vor primi cate 280 puncte WTA. Mitu va urca aproximativ 600 de locuri in clasamentul de dublu si va intra intre primele 250 de jucatoare.

Page time :0.1120 (s) | 32 queries | Mysql time :0.004957 (s)