BRD Bucharest Open 2018: Mihaela Buzarnescu, criza de nervi urmata de autoaccidentare la turneul de la Bucuresti

21 Iulie 2018
785 Vizualizari | 0 Comentarii
buzarnescu

Mihaela Buzărnescu (30 de ani, 25 WTA) s-a autoaccidentat după un moment tensionat din meciul pe care l-a avut cu Yafan Wangag. După intervenţia medicului şi o pauză de câteva minute, românca a reluat jocul şi a câştigat partida cu 7-6, 6-3, calificându-se în semifinalele BRD Bucharest Open.

Potrivit Pro Sport, Mihaela Buzărnescu a avut nevoie de îngrijiri medicale după ce s-a lovit singură cu racheta peste ochi.

S-a întâmplat în primul set al meciului cu Yafan Wang din sferturile de finală, cand scorul era 2-2. După o serie de lovituri nereuşite, Mihaela s-a supărat, a aruncat cu racheta în aer, iar aceasta i-a căzut peste ochi.

La finalul partidei, Mihaela Buzărnescu şi-a cerut iertare pentru ieşirile  nervoase.

Page time :0.1281 (s) | 32 queries | Mysql time :0.007208 (s)