UEFA CHAMPIONS LEAGUE: Victorii pentru Juventus si Sevilla in prima mansa a optimilor de finala

23 Februarie 2017
915 Vizualizari | 0 Comentarii
champions league
Sevilla FC a invins formatia engleza Leicester City cu scorul de 2-1 (1-0), miercuri seara, pe teren propriu, intr-un meci din prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.
Pablo Sarabia (25) si Joaquin Correa (62) au marcat pentru andaluzi, iar golul campioanei Angliei a fost semnat de Jamie Vardy (73), la prima sa reusita in Champions League.

Juventus Torino este ca si calificata in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe FC Porto cu scorul de 2-0 (0-0), miercuri, in deplasare, in prima mansa a optimilor de finala.
Meciul a fost decis de inspiratia antrenorului Massimiliano Allegri, doi dintre jucatorii introdusi de acesta in repriza secunda marcand la scurt timp de la intrarea lor pe teren, Marko Pjaca (72), Dani Alves (74).