Steaua a facut un prim pas catre grupele Ligii Campionilor: 1-0 cu Ludogoret in prima mansa a play-off-ului

20 August 2014
1288 Vizualizari | 0 Comentarii
Campioana Romaniei, Steaua Bucuresti, a invins cu scorul de 1-0 (0-0) formatia bulgara Ludogoret Razgrad, intr-o partida din cadrul primei manse a play-off-ului Ligii Campionilor la fotbal, disputata marti seara pe Arena Nationala din Capitala.
Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Alex Chipciu, in minutul 88, acelasi jucator ratand si o lovitura de la 11 m, in prima repriza (min.35)
Forcingul de final al Stelei a adus si golul izbavitor, marcat in minutul 88 de Alex Chipciu, care s-a revansat astfel dupa penalty-ul ratat in prima repriza. Golul a fost precedat de mai multe ocazii pe care elevii lui Galca si le-au creat la poarta bulgara, cea mai clara fiind cea a lui Keseru, din minutul 84, cand atacantul stelist a trimis balonul milimetric pe langa poarta, din lovitura libera.
Steaua a facut, astfel, un pas important catre cea de-a doua sa calificare consecutiva in grupele UEFA Champions League, pe care urmeaza sa o valideze pe 27 august, cu ocazia meciului retur din Bulgaria.