Simona Halep s-a calificat in sferturi la Toronto

14 August 2015
1166 Vizualizari | 0 Comentarii
simona halep austr
Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 3 WTA si cap de serie numarul 2, a invins-o, joi, cu scorul de 6-3, 5-7, 6-4, pe sportiva germana Angelique Kerber, locul 11 WTA si cap de serie numarul 13, calificandu-se in sferturile de finala ale turneului de categorie Premier 5 Rogers Cup.
Partida a durat doua ore si 23 de minute si l-a finalul ei Halep a inregistrat a treia victorie in fata lui Kerber din tot atatea meciuri disputate
In faza urmatoare, Halep va juca impotriva polonezei Agnieszka Radwanska (Polonia), locul 14 WTA si cap de serie numarul 6, care a trecut de Alize Cornet (Franta), locul 28 WTA.
Calificarea in sferturi este recompensata cu un premiu de 52.430 de dolari si cu 190 de puncte WTA.