Costel Galca a pus frana Barcelonei

3 Ianuarie 2016
1278 Vizualizari | 0 Comentarii
galca
Echipa antrenata de Costel GalcaEspanyol Barcelona, a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul din etapa a 18-a a campionatului Spaniei cu FC Barcelona, disputat sambata seara pe teren propriu.

Prima repriza a fost una foarte buna pentru echipa antrenata de Galca, care a inceput in atac meciul, insa cea mai mare ocazie au avut-o oaspetii, prin Messi, care a trimis in bara din lovitura libera, in minutul 36.

In partea a doua, Barcelona a inceput mai decis, insa Luis Suarez a ratat incredibil de langa poarta goala, trmitand si el in bara. Jucatorii lui Galca puteau da lovitura pe contraatac, insa nu s-au inteles, iar meciul s-a incheiat la egalitate, 0-0.

Dupa acest meci, FC Barcelona a urcat pe primul loc, cu 39 de puncte, unul mai mult decat Atletico Madrid, in timp ce Espanyol a urcat la randul sau doua pozitii, pana pe 11, cu 21 de puncte.