News Flash:

Rezultate inregistrate la Campionatele Nationale de canotaj-fond pentru juniori, desfasurate la Timisoara

14 Aprilie 2014
849 Vizualizari | 0 Comentarii
Federaţia Română de Canotaj a organizat, la Timişoara, Campionatele Naţionale de fond pentru juniori, la care au participat 190 de juniori din cadrul a 18 cluburi sportive. 

Pe 16 şi 17 aprilie sunt programate întrecerile rezervate seniorilor, la care vor participa 160 de sportivi de la 13 cluburi.

În anul 2014, Federaţia Româna de Canotaj aniversează 150 de ani de la înfiinţarea, la Timişoara, a primei structuri sportive de canotaj din Romania, 'Societatea de Luntrişoare'. 

Rezultatele de la juniori:


Juniori I

FEMININ

4 vâsle: 1. Iuliana Crefelian, Diana Mihai, Denisa Tîlvescu, Crisitina Popescu (Liceul ''Traian Lalescu'' Orşova) 22:58,84

2 vâsle: 1. Paula Logofătu, Nicoleta Paşcanu (Liceul ''Traian Lalescu'' Orşova) 24:57,81

1 vâsle: 1. Iuliana Popa (CSA Steaua Bucureşti) 27:24,67

2 vâsle - categorie uşoară: 1. Mădălina Funduc, Andreea Săcară (LPS Iaşi) 27:05,35

4 rame: 1. Paula Logofătu, Iuliana Crefelian, Nicoleta Paşcanu, Elena Logofatu (Liceul ''Traian Lalescu'' Orşova) 24:08,51

2 rame: 1. Cristina Popescu, Denisa Tîlvescu (Liceul ''Traian Lalescu'' Orşova) 25:29,97

2 rame - categorie uşoară: 1. Mădălina Funduc, Andreea Săcară (LPS Iaşi) 28:26,51


MASCULIN

4 rame: 1. Andrei Chichiriţă, Constantin Radu, Mihăiţă Iliuţ, Sergiu Bejan (Liceul ''Traian Lalescu'' Orşova) 21:26,34

2 rame: 1. Răzvan Paşcalău, Cosmin Macovei (Liceul ''Traian Lalescu'' Orşova) 24:11,12

4 rame cu cârmaci: 1. Cristi Roşca, Alexandru Mihai, Romeo Ungureanu, Silviu Ursu, Adrian Muntean (Liceul ''Traian Lalescu'' Orşova) 23:18,18

4 vâsle: 1. GabrielCazacu, Mihai Ianoş, Petru Pavăl, Ciprian Tudosă (CN ''Nicu Gane'' Fălticeni) 20:39,46

2 vâsle: 1. Răzvan Paşcalău, Cosmin Macovei (Liceul ''Traian Lalescu'' Orşova) 22:53,69

1 vâsle: 1. Alexandru Chioseaua (CSM Călăraşi) 24:58,99


Juniori II

FEMININ

4 vâsle: 1. Gina Scridon, Petruţa Lăutaru, Alexandra Mihalache, Teodora Ghiuţă (Liceul ''Traian Lalescu'' Orşova) 26:16,51

2 vâsle: 1. Ancuţa Bodnar, Roxana Anghel (Liceul ''Traian Lalescu'' Orşova) 26:09,26

1 vâsle: 1. Cristina Giorgiana Sava (CN ''Nicu Gane'' Fălticeni) 29:08,85

1 vâsle categorie uşoară: 1. Mihaela Claudia Aniţa (CSS Bega Timişoara) 31:17,91


MASCULIN

2 rame categorie uşoară: 1. Radu Bardan, Răzvan Hodorogea (CSM Timişoara) 25:44,40

1 vâsle categorie uşoară: 1. Sorin Georgian Cârstea (CSS Triumf Bucureşti) 28:05,73

4 vâsle: 1. George Cătrună, Cosmin Marin, Marius Moraru, Cătălin Izvoranu (CS Ştiinţa Constanţa) 21:42,71

2 vâsle: 1. Mihai Ţigănescu, Mihai Chiruţă (Liceul ''Traian Lalescu'' Orşova) 23:21,97

1 vâsle: 1. Cosmin Pascari (CSM Suceava) 26:14,36

2 vâsle categorie uşoară: 1. Radu Bardan, Răzvan Hodorogea (CSM Timişoara) 24:01,13

AGERPRES
Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1216 (s) | 35 queries | Mysql time :0.022413 (s)