News Flash:

Liga I nu are pauza de Paste. Iata rezultatele etapei a 28-a si clasamentul la zi

21 Aprilie 2014
578 Vizualizari | 0 Comentarii
De vineri până luni au loc meciurile din etapa a 28-a a Ligii I de fotbal.


Rezultat:

Vineri 18 aprilie

Gaz Metan Mediaş - Oţelul Galaţi 0-2 (0-1), stadion ''Gaz Metan'' - Mediaş


A marcat: Armando Cooper (36, 58).

Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Vlad Bârleanu (Bucureşti); arbitri asistenţi adiţionali: Dorian Micloşină (Reşiţa), Sergiu Popa (Aiud); arbitru de rezervă: Adrian Popescu (Craiova)

Observatori: Patriţiu Abrudan (Cluj-Napoca) - CCA, Iulius Nemţeanu (Bucureşti) - LPF


Sâmbătă 19 aprilie:

FC Vaslui - Corona Braşov 8-1 (4-1), stadion 'Municipal' - Vaslui


Au marcat: Madson Henrique Santos (21), Liviu Antal (29, 65), Ionuţ Balaur (41), Nuno Viveiros (45+1), Mike Temwanjera (54, 56), Nicolae Muşat (87), respectiv Rareş Forika (39).

Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti); arbitri asistenţi: Florin Eduard Ungureanu (Bucureşti), Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa/PH); arbitri asistenţi adiţionali: Dragoş Istrate (Bucureşti), Ionuţ Coza (Cernica/IF); arbitru de rezervă: Alexandru Midvichi (Bucureşti)

Observatori: Costin Toma (Piatra Neamţ) - CCA, Vasile Simionaş (Iaşi) - LPF


CFR Cluj - Ceahlăul Piatra Neamţ 2-0 (1-0), stadion 'Dr. Constantin Rădulescu' - Cluj-Napoca

Au marcat: Gregory Tade (34), Ghiorghi Ceanturia (85).

Ricardo Cadu (CFR) a ratat un penalty în min. 90+2 (a apărat portarul Nicolae Calancea).

Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti); arbitri asistenţi: Dragoş Mihai Iliescu (Craiova), Daniel Mitruţi (Craiova); arbitri asistenţi adiţionali: Paul Unimătan (Zalău), Florin Miron (Bucureşti); arbitru de rezervă: Iulius-Radu Timar (Marghita/BH)

Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) - CCA, Ioan Zare (Oradea) - LPF


Duminică 20 aprilie:

Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu 2-0 (0-0), stadion 'Dinamo' - Bucureşti

Au marcat: Ionuţ Şerban (48), Dorin Rotariu (87).

Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Aurel Oniţă (Constanţa), Istvan Nagy (Cluj-Napoca); arbitri asistenţi adiţionali: Marcel Bîrsan, Sorin Andrei Antonie (ambii din Bucureşti); arbitru de rezervă: Romică Bîrdeş (Piteşti)

Observatori: Cornel Sorescu (Piteşti) - CCA, Eduard Alexandru (Ploieşti) - LPF


FC Botoşani - Pandurii Târgu Jiu 3-2 (3-1), stadion 'Municipal' - Botoşani

Au marcat: Istvan Fulop (12, 43, 45), respectiv Elton Constantino da Silva (10), Alex Dos Santos (82)

Arbitru: Robert Dumitru George (Braşov); arbitri asistenţi: Vladimir Urzică (Piatra Neamt), Marius Cristian Marchidanu (Brăila); arbitri asistenţi adiţionali: Horaţiu Mircea Feşnic, Dan Florin Dreve (ambii Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Ovidiu Arusoaie (Piatra Neamţ)

Observatori: Vasile Bratu (Slobozia) - CCA, Adrian Ionescu (Bucureşti) - LPF


Săgeata Năvodari - Petrolul Ploieşti 2-3 (2-3), stadion 'Farul' - Constanţa

Au marcat: Milos Deletic (2), Sorin Chiţu (26), respectiv Filipe Teixeira (6), Juan Angel Albin (17), Njongo Priso (28).

Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), Bogdan Velicu (Bucureşti); arbitri asistenţi adiţionali: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe), Viorel Nicuşor Flueran (Craiova); arbitru de rezervă: Andrei Simonis (Bucureşti)

Observatori: Constantin Ştefan (Bucureşti) - CCA, Marin Petrache (Giurgiu) - LPF


Luni 21 aprilie se vor juca meciurile

ACS Poli Timişoara - Universitatea Cluj (stadion ''Dan Păltinişanu' - Timişoara, 18,30, Digi Sport 1)

FC Braşov - Concordia Chiajna (stadion 'Tineretului' - Braşov, 19,30, Dolce Sport 1)

Viitorul Constanţa - Steaua Bucureşti (stadion 'Concordia' - Chiajna, 21,00, Digi Sport 1)


clasament:


































































































































































































loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Steaua Bucureşti 27 18 8 1 57-16 62
2 Astra Giurgiu 28 17 5 6 56-26 56
3 Petrolul Ploieşti 28 14 13 1 41-18 55
4 Dinamo Bucureşti 28 14 7 7 42-25 49
5 FC Vaslui 28 14 6 8 35-18 48
6 Pandurii Tg. Jiu 28 12 6 10 48-34 42
7 CFR Cluj 28 10 11 7 35-28 41
8 FC Botoşani 28 11 5 12 31-43 38
9 Concordia Chiajna 27 9 7 11 29-34 34
10 Gaz Metan Mediaş 28 9 6 14 28-32 33
11 Ceahlăul Piatra Neamţ 28 8 9 11 22-28 33
12 ACS Poli Timişoara 27 8 7 11 21-30 31
13 Oţelul Galaţi 28 9 4 15 31-44 31
14 Universitatea Cluj-Napoca 27 8 6 13 24-40 30
15 Săgeata Năvodari 28 7 8 13 24-45 29
16 FC Braşov 27 6 9 12 25-34 27
17 Viitorul Constanţa 27 6 9 12 19-42 27
18 ASC Corona 2010 Braşov 28 2 9 17 20-51 15


loc echipa gm-gp
Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1208 (s) | 35 queries | Mysql time :0.029871 (s)