News Flash:

Tabloul complet al echipelor calificate la Mondialul din Brazilia si formatiile care vor juca baraj

16 Octombrie 2013
406 Vizualizari | 0 Comentarii

Italia, Olanda, Belgia, Germania, Elveţia, Rusia, Bosnia, Anglia şi Spania au obţinut calificarea la Cupa Mondială de fotbal din Brazilia, după încheierea partidelor din preliminariile europene.


Opt echipe, Croaţia, Suedia, Romania, Islanda, Portugalia, Grecia, Ucraina şi Franţa, cele mai bune de pe locurile 2, s-au calificat la baraj (dublă manşă, 15 şi 19 noiembrie). Tragerea la sorţi a partidelor de baraj va avea loc pe 21 octombrie (15,00, ora Romaniei), la Zurich.


Rezultate:


 


Grupa A


Serbia - Macedonia 5-1, la Jagodina


Au marcat: Stefan Ristovski 16 (autogol), Dusan Basta 19, Aleksandar Kolarov 38 - penalty, Dusan Tadic 54, Stefan Scepovic 74, respectiv Adis Jahovic 83.



Scoţia - Croaţia 2-0, la Glasgow


Au marcat: Robert Snodgrass 28, Steven Naismith 73.


Barry Bannan (Scoţia) a ratat un penalty în min. 73.


Arbitru: Ovidiu Haţegan (Romania).



Belgia - Ţara Galilor 1-1, la Bruxelles


Au marcat: Kevin De Bruyne 64, respectiv Aaron Ramsey 88.



clasament
loc echipa J V E
I GM-GP P
1 Belgia 10 8 2 0 18-4 26
2 Croaţia 10 5 2 3 12-9 17
3 Serbia 10 4 2 4 18-11 14
4 Scoţia 10 3 2 5 8-12 11
5 Ţara Galilor 10 3 1 6 9-20 10
6 Macedonia 10 2 1 7 7-16 7


 


Grupa B


Danemarca - Malta 6-0, la Copenhaga


Au marcat: Morten Rasmussen 8, Daniel Agger 11 - penalty, 39 - penalty, Andreas Bjelland 28, Morten Rasmussen 74, Nicki Nielsen 84.



Bulgaria - Cehia 0-1, la Sofia


A marcat: Borek Dockal 52.


Cartonaş roşu: Petăr Zanev (Bulgaria) 75.



Italia - Armenia 2-2, la Napoli


Au marcat: Alessandro Florenzi 24, Mario Balotelli 76, respectiv Iura Movsisian 4, Henrih Mhitarian 70.



clasament
loc echipa J V E I GM-GP P
1 Italia 10 6 4 0 19-9 21
2 Danemarca 10 5 3 2 17-12 16
3 Cehia 10 4 3 3 13-9 15
4 Bulgaria 10 3 4 3 14-9 13
5 Armenia 10 4 1 5 12-13 13
6 Malta 10 1 0 9 5-28 3


 



Grupa C


Irlanda - Kazahstan 3-1, la Dublin


Au marcat: Robbie Keane 17 - penalty, John O'Shea 26, Dmitri Şomko 77 (autogol), respectiv Dmitri Şomko 13.



Suedia - Germania 3-5, la Solna


Au marcat: Tobias Hysen 6, 69, Alexander Kacaniklic 42, respectiv Mesut Ozil 45, Mario Goetze 53, Andre Schuerrle 57, 66, 76.



Insulele Feroe - Austria 0-3, la Torshavn


Au marcat: Andreas Ivanschitz 16, Sebastian Proedl 64, David Alaba 67 - penalty.



clasament
loc echipa J V E I GM-GP P
1 Germania 10 9 1 0 36-10 28
2 Suedia 10 6 2 2 19-14 20
3 Austria 10 5 2 3 20-10 17
4 Irlanda 10 4 2 4 16-17 14
5 Kazahstan 10 1 2 7 6-21 5
6 Insulele Feroe 10 0 1 9 4-29 1


 


Grupa D


Ungaria - Andorra 2-0, la Budapesta


Au marcat: Nemanja Nikolic 52, 77


Cartonaş roşu: Moises San Nicolas (Andorra) 89.



Romania - Estonia 2-0, la Bucureşti


A marcat: Ciprian Marica 30 - penalty, 81.



Turcia - Olanda 0-2, la Istanbul


Au marcat: Arjen Robben 7, Wesley Sneijder 46.



clasament
loc echipa J V E I GM-GP P
1 Olanda 10 9 1 0 34-5 28
2 Romania 10 6 1 3 19-12 19
3 Ungaria 10 5 2 3 21-20 17
4 Turcia 10 5 1 4 16-9 16
5 Estonia 10 2 1 7 6-20 7
6 Andorra 10 0 0 10 0-30 0


 


Grupa E


Cipru - Albania 0-0, la Nicosia



Norvegia - Islanda 1-1, la Oslo


Au marcat: Daniel Braaten 30, respectiv Kolbeinn Sigthorsson 12.



Elveţia - Slovenia 1-0, la Berna


A marcat: Granit Xhaka 74.



clasament
loc echipa J V E I GM-GP P
1 Elveţia 10 7 3 0 17-6 24
2 Islanda 10 5 2 3 17-15 17
3 Slovenia 10 5 0 5 14-11 15
4 Norvegia 10 3 3 4 10-13 12
5 Albania 10 3 2 5 9-11 11
6 Cipru 10 1 2 7 4-15 5


 


Grupa F


Portugalia - Luxemburg 3-0, la Coimbra


Au marcat: Silvestre Varela 29, Nani 36, Helder Postiga 78.


Cartonaş roşu: Aurelien Joachim (Luxemburg) 27.



Azerbaidjan - Rusia 1-1, la Baku


Au marcat: Vaghif Javadov 90, respectiv Roman Şirokov 15.


Cartonaş roşu: Maksim Medvedev (Azerbaidjan) 73.



Israel - Irlanda de Nord 1-1, la Ramat Gan


Au marcat: Eden Ben Basat 43, respectiv Steven Davis 72.



clasament
loc echipa J V E I GM-GP P
1 Rusia 10 7 1 2 20-5 22
2 Portugalia 10 6 3 1 20-9 21
3 Israel 10 3 5 2 19-14 14
4 Azerbaidjan 10 1 6 3 7-11 9
5 Irlanda de Nord 10 1 4 5 9-17 7
6 Luxemburg 10 1 3 6 7-26 6


 


Grupa G


Grecia - Liechtenstein 2-0, la Pireu


Au marcat: Dimitris Salpingidis 7, Georgios Karagounis 81.



Lituania - Bosnia-Herţegovina 0-1, la Kaunas


A marcat: Vedad Ibisevic 68.



Letonia - Slovacia 2-2, la Riga


Au marcat: Valerijs Sabala 47, Renars Rode 90+2, respectiv Martin Jakubko 9, Kornel Salata 16.



clasament
loc echipa J V E I GM-GP P
1 Bosnia 10 8 1 1 30-6 25
2 Grecia 10 8 1 1 12-4 25
3 Slovacia 10 4 4 2 11-10 13
4 Lituania 10 3 2 5 9-11 11
5 Letonia 10 2 2 6 10-20 8
6 Liechtenstein 10 0 2 8 4-25 2


 



Grupa H


Anglia - Polonia 2-0, la Londra


Au marcat: Wayne Rooney 41, Steven Gerrard 88.



Muntenegru - Republica Moldova 2-5, la Podgorica


Au marcat: Stevan Jovetic 55 - penalty, 90+1, respectiv Alexandru Antoniuc 28, 89, Igor Armaş 62, Eugeniu Sidorenco 64, Artur Ioniţă 74.



San Marino - Ucraina 0-8, Serravalle


Au marcat: Evgheni Seleznov 13 - penalty, 19, Marko Devic 15, 51, 58 - penalty, Andrei Iarmolenko 55, Roman Bezus 66, Vitali Mandziuk 90.


Cartonaşe roşii: Mirko Palazzi 57, Alessandro Della Valle 90 (ambii din San Marino).



clasament
loc echipa J V E I GM-GP P
1 Anglia 10 6 4 0 31-4 22
2 Ucraina 10 6 3 1 28-4 21
3 Muntenegru 10 4 3 3 18-17 15
4 Polonia 10 3 4 3 18-12 13
5 Rep. Moldova 10 3 2 5 12-17 11
6 San Marino 10 0 0 10 1-54 0


 


Grupa I


Spania - Georgia 2-0, la Albacete


Au marcat: Alvaro Negredo 26, Juan Mata 61.



Franţa - Finlanda 3-0, la Paris


Au marcat: Franck Ribery 8, Joona Toivio 76 (autogol), Karim Benzema 87.



clasament
loc echipa J V E I GM-GP P
1 Spania 8 6 2 0 14-3 20
2 Franţa 8 5 2 1 15-6 17
3 Finlanda 8 2 3 3 5-9 9
4 Georgia 8 1 2 5 3-10 5
5 Belarus 8 1 1 6 7-16 4


 


grupa a grupa b clasament
Distribuie:  
Incarc...

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1201 (s) | 24 queries | Mysql time :0.013447 (s)

loading...