Timisoara avanseaza in sferturile Cupei Romaniei la fotbal. Vezi rezultatele din optimi

28 Octombrie 2015
1107 Vizualizari | 0 Comentarii
acs poli2
Formatia ACS Poli Timisoara s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a invins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Petrolul Ploiesti, in optimile competitiei.
Pentru ACS Poli au marcat Hernandez '40 (penalti) si Canu '83, in timp ce pentru Petrolul a inscris Velasco '70.
Petrolul a evoluat cu un jucator mai putin din minutul 45, cand a fost eliminat Ropotan.
Tot marti s-au mai calificat in sferturile Cupei Romaniei echipele Astra Giurgiu si CSMS Iasi.
Rezultate inregistrate in partidele disputate, marti, in optimile Cupei Romaniei si programul celorlalte meciuri:
Marti:
FC Brasov - (+) Astra Giurgiu 3-4, dupa prelungiri
Au marcat: Matei '67, '90, Olteanu '88 / Tembo '17, Budescu '28, Ionita '35, Dandea '118
Concordia Chiajna - (+) CSMS Iasi 1-2
Au marcat: Rasdan '27 / Badic '50, Frasinescu '70
(+) ACS Poli Timisoara - Petrolul Ploiesti 2-1
Au marcat: Hernandez '40 (penalti), Canu '83 / Velasco '70
Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat in sferturile de finala.