News Flash:

Liga I: Rezultatele din etapa a 26-a si clasamentul la zi

7 Aprilie 2014
451 Vizualizari | 0 Comentarii
De vineri pană luni au loc meciurile din etapa a 26-a a Ligii I de fotbal.



Rezultate:


Vineri 4 aprilie


Concordia Chiajna - Ceahlăul Piatra Neamţ 2-0 (1-0), Stadion ''Concordia'' - Chiajna


A marcat: Tiberiu Serediuc (33, 81).


Cartonaşe roşii: Gabriel Cînu (Ceahlăul, 66), Andrei Dumitraş (Ceahlăul, 81), Neluţ Roşu (Concordia, 86).


Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); arbitri asistenţi: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Daniel Hulubei (Vaslui); arbitri asistenţi adiţionali: Teodor Crăciunescu (Ramnicu Valcea), Ionuţ Valentin Iugulescu (Targovişte); arbitru de rezervă: Florin Păunescu (Ramnicu Valcea)


Observatori FRF: Adrian Vidan (Bucureşti) - CCA, Octavian Goga (Braşov) - LPF




FC Vaslui - FC Viitorul Constanţa 0-1 (0-0), Stadion ''Municipal'' - Vaslui


A marcat: Florin Tănase (85).


Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: Dragoş Mihai Iliescu (Craiova), Bogdan Gheorghe (Bucureşti); arbitri asistenţi adiţionali: George Rădulescu (Bucureşti), Eduard Marius Constantinescu (Craiova); arbitru de rezervă: Sebastian Stoianov (Constanţa)


Observatori: Augustus Constantin (Ramnicu Valcea) - CCA, Cristian Ciocoiu (Bacău) - LPF



Sambătă 5 aprilie:


FC Botoşani - Corona Braşov 3-1 (1-0), Stadion ''Municipal'' - Botoşani


Au marcat: Claudiu Codoban (39, 50), Attila Hadnagy (54), respectiv Wanderson Miranda (74).


Arbitru: Adrian Illyeş (Ploieşti); arbitri asistenţi: Adrian Radu Ghinguleac, Bogdan Velicu (ambii din Bucureşti); arbitri asistenţi adiţionali: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca), Bogdan Ionuţ Anghelinei (Galaţi); arbitru de rezervă: Ionuţ Marius Bobe (Videle)


Observatori: Constantin Ştefan (Bucureşti) - CCA, Cristian Vasc (Baia Mare) - LPF



ACS Poli Timişoara - FC Steaua Bucureşti 0-0, Stadion ''Dan Păltinişanu'' - Timişoara


Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Ciprian Florin Danşa (Oradea); arbitri asistenţi adiţionali: Robert George Dumitru (Braşov), Cătălin Buşi (Ramnicu Valcea); arbitru de rezervă: Romică Bîrdeş (Piteşti)


Observatori: Patriţiu Abrudan (Cluj-Napoca) - CCA, Dan Potocianu (Reşiţa) - LPF



Duminică 6 aprilie:


FC Braşov - AFC Astra Giurgiu 2-1 (1-0), Stadion ''Tineretului'' - Braşov


Au marcat: Andrei Cristea (35), Ştefan Grigorie (57), respectiv Valerică Găman (77).


Arbitru: Pavel Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenţi: Vasile Marinescu (Bucureşti), Ovidiu Artene (Vaslui); arbitri asistenţi adiţionali: Marius Bocaneală (Galaţi), Paul Unimătan (Zalău); arbitru de rezervă: Daniel Mitruţi (Craiova)


Observatori: Corneliu Fecioru (Bucureşti) - CCA, Mihai Stancu (Bucureşti) - LPF



FC CFR 1907 Cluj - FC Petrolul Ploieşti 1-1 (0-0), Stadion ''Dr. Constantin Rădulescu'' - Cluj-Napoca


Au marcat: Florin Costea (83), respectiv Filipe Teixeira (61).


Cartonaş roşu: Geraldo Alves (Petrolul, 54).


Arbitru: Kovacs Istvan (Carei); arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Mircea Orbuleţ (Bucureşti); arbitri asistenţi adiţionali: Florin Mihai Marcu (Oradea), Sergiu Popa (Aiud); arbitru de rezervă: Ioan Daniel Ciocanea (Sibiu)


Observator: Cornel Sorescu (Piteşti) - CCA, Rodion Cămătaru (Craiova) - LPF



Luni 7 aprilie sunt programate întalnirile:


Gaz Metan Mediaş - CS Pandurii Tg. Jiu (Stadion ''Gaz Metan'' - Mediaş, 18,30, Digi Sport 1)


Săgeata Năvodari - Universitatea Cluj (Stadion ''Farul'' - Constanţa, 19,30, Dolce Sport 1)


Dinamo Bucureşti - FC Oţelul Galaţi (Stadion ''Dinamo'' - Bucureşti, 21,00, Digi Sport 1)



clasament:


1 Steaua Bucureşti 26 18 8 0 57-15 62

2 Astra Giurgiu 26 16 5 5 55-24 53

3 Petrolul Ploieşti 26 12 13 1 36-16 49

4 FC Vaslui 26 12 6 8 26-17 42

5 Dinamo Bucureşti 25 11 7 7 36-24 40

6 Pandurii Tg. Jiu 25 11 5 9 45-31 38

7 CFR Cluj 26 8 11 7 32-28 35

8 FC Botoşani 26 10 5 11 27-39 35

9 Concordia Chiajna 26 9 7 10 29-33 34

10 Gaz Metan Mediaş 25 9 6 10 28-27 33

11 Ceahlăul Piatra Neamţ 26 8 9 9 22-25 33

12 ACS Poli Timişoara 26 8 6 11 21-30 30

13 Oţelul Galaţi 25 8 4 13 28-40 28

14 Universitatea Cluj-Napoca 25 7 6 12 22-38 27

15 FC Braşov 26 6 8 12 25-34 26

16 Viitorul Constanţa 26 6 8 12 19-42 26

17 Săgeata Năvodari 25 6 7 12 21-42 25

18 ASC Corona 2010 Braşov 26 2 8 16 19-43 14

Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1078 (s) | 35 queries | Mysql time :0.030152 (s)

loading...