News Flash:

Europa League - Rezultatele complete din etapa a 3-a a grupelor

24 Octombrie 2014
454 Vizualizari | 0 Comentarii
Grupa A 

Villarreal (Spania) - FC Zurich (Elvetia) 4-1 

Au marcat: Cani 6, Luciano Dario Vietto 57, Bruno Soriano 60, respectiv Marco Schoenbaechler 43. 


Borussia Moenchengladbach (Germania) - Apollon Limassol (Cipru) 5-0 

Au marcat: Ibrahima Traore 11, 67, Branimir Hrgota 56, Patrick Herrmann 83, Thorgan Hazard 90+1. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Villarreal CF 3 2 1 0 8-2

3 Borussia Mönchengladbach 3 1 2 0 7-2

2 Apollon Limassol 3 1 0 2 3-11

4 FC Zürich 3 0 1 2 4-8


Grupa B 

Torino (Italia) - HJK Helsinki (Finlanda) 2-0 

Au marcat: Cristian Molinaro 35, Amauri 58. 


FC Bruges (Belgia) - FC Copenhaga (Danemarca) 1-1 

Au marcat: Victor Vazquez 90+2, respectiv Daniel Amartey 89 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Torino FC 3 2 1 0 3-0

2 FC Bruges 3 1 2 0 4-1

3 FC Copenhaga 3 1 1 1 3-2

4 HJK Helsinki 3 0 0 3 0-7


Grupa C 

Tottenham Hotspur (Anglia) - Asteras Tripolis (Grecia) 5-1 

Au marcat: Harry Kane 13, 76, 81, Erik Lamela 30, 66, respectiv Jerónimo Barrales 89. 

Cartonas rosu: Hugo Lloris (Tottenham - portar) 87. 


Partizan Belgrad (Serbia) - Besiktas Istanbul (Turcia) 0-4 

Au marcat: Veli Kavlak 18, Demba Ba 45, Oguzhan Ozyakup 52, Gökhan Töre 54. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Besiktas 3 1 2 0 6-2

1 Tottenham Hotspur 3 1 2 0 6-2

3 Asteras Tripolis 3 1 1 1 4-6

4 Partizan Belgrad 2 0 1 1 0-2


Grupa D 

Celtic Glasgow (Sscotia) - Astra Giurgiu (Romania) 2-1 

Au marcat: Stefan Scepovic 73, Stefan Johansen 79, respectiv Gabriel Enache 81. 



Red Bull Salzburg (Austria) - Dinamo Zagreb (Croatia) 4-2 

Au marcat: Alan 14, 45, 52, Andre Ramalho Silva 49, respectiv Arijan Ademi 81, Angelo Henriquez 89. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 FC Salzburg 3 2 1 0 8-5

2 Celtic 3 2 1 0 5-3

3 Dinamo Zagreb 3 1 0 2 7-6

4 Astra Giurgiu 3 0 0 2 3-9


Grupa E 

Estoril Praia (Portugalia) - Dinamo Moscova (Rusia) 1-2 

Au marcat: Yohan Tavares 90+5, respectiv Aleksandr Kokorin 52, Iuri Jirkov 80. 

Kleber (Estoril) a ratat un penalty in min. 74 


PSV Eindhoven (Olanda) - Panathinaikos Atena (Grecia) 1-1 

Au marcat: Memphis Depay 43, respectiv Abdul Ajagun 87. 

Cartonas rosu: Jeffrey Bruma (PSV) 89. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Dinamo Moscova 3 3 0 0 5-2

2 PSV Eindhoven 3 1 1 1 2-2

3 Estoril Praia 3 1 0 2 3-3

4 Panathinaikos 3 0 1 2 2-5


Grupa F 

Inter Milano (Italia) - AS Saint-Etienne (Franta) 0-0 


Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) - FC Qarabag (Azerbaidjan) 0-1 

A marcat: Muarem Muarem 21. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Internazionale Milano 3 2 1 0 3-0

2 Qarabag FK 3 1 1 1 1-2

3 AS Saint-Étienne 3 0 3 0 0-0

4 Dnepr Dnepropetrovsk 3 0 1 2 0-2


Grupa G 

NHK Rijeka (Croatia) - Feyenoord Rotterdam (Olanda) 3-1 

Au marcat: Andrej Kramaric 63, 71, 76 - penalty, respectiv Jens Toornstra 66. 


Standard Liege (Belgia) - Sevilla (Spania) 0-0 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Sevilla FC 3 1 2 0 4-2

2 HNK Rijeka 3 1 1 1 5-5

3 Standard Liege 3 1 1 1 3-2

4 Feyenoord 3 1 0 2 3-6


Grupa H 

FC Krasnodar (Rusia) - VfL Wolfsburg (Germania) 2-4 

Au marcat: Andreas Granqvist 51 - penalty, Wanderson 86, respectiv Andreas Granqvist 37 (autogol), Kevin De Bruyne 46, 80, Luiz Gustavo 64. 


Lille OSC (Franta) - Everton (Anglia) 0-0 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Everton 3 1 2 0 5-2

2 VfL Wolfsburg 3 1 1 1 6-7

3 LOSC Lille 3 0 3 0 2-2

4 FC Krasnodar 3 0 2 1 4-6


Grupa I 

Slovan Bratislava (Slovacia) - Sparta Praga (Cehia) 0-3 

Au marcat: David Lafata 56, Tiemoko Konate 61, Ladislav Krejci 81. 


Young Boys Berna (Elvetia) - SSC Napoli (Italia) 2-0 

Au marcat: Guillaume Hoarau 52, Leonardo Bertone 90. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Young Boys 3 2 0 1 8-3

2 AC Sparta Praga 3 2 0 1 7-4

3 SSC Napoli 3 2 0 1 5-3

4 Slovan Bratislava 3 0 0 3 0-10


Grupa J 

Aalborg BK (Danemarca) - Dinamo Kiev (Ucraina) 3-0 

Au marcat: Thomas Enevoldsen 11, Nicolaj Thomsen 39, 90+1. 


Steaua Bucuresti (Romania) - Rio Ave (Portugalia) 2-1 

Au marcat: Raul Rusescu 17, 45, respectiv Yonathan Del Valle 48. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Steaua Bucuresti 3 2 0 1 9-4

2 Dinamo Kiev 3 2 0 1 6-4

3 Aalborg BK 3 2 0 1 4-6

4 Rio Ave 3 0 0 3 1-6


Grupa K 

Dinamo Minsk (Belarus) - Guingamp (Franta) 0-0 


PAOK Salonic (Grecia) - Fiorentina (Italia) 0-1 

A marcat: Juan Vargas 38. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Fiorentina 3 3 0 0 7-0

2 Guingamp 3 1 1 1 2-3

3 PAOK Salonic 3 1 0 2 6-4

4 Dinamo Minsk 3 0 1 2 1-9


Grupa L 

Metalist Harkov (Ucraina) - Legia Varsovia (Polonia) 0-1, la Kiev (disputat miercuri 22 octombrie) 

A marcat: Ondrej Duda 28. 


Trabzonspor (Turcia) - Lokeren (Belgia) 2-0 

Au marcat: Mustapha Yatabare 54, Kevin Constant 86. 


clasament 

loc echipa J V E I GM-GP

1 Legia Varsovia 3 3 0 0 3-0

2 Trabzonspor 3 2 0 1 4-2

3 KSC Lokeren 3 1 0 2 1-3

4 Metalist Harkov 3 0 0 3 1-4


Legenda: J - jocuri, V - victorii, E - egaluri, I - infrangeri, GM - goluri marcate, GP - goluri primite, P - puncte. 

AGERPRES 

grupa a grupa b
Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2017 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.0879 (s) | 35 queries | Mysql time :0.015156 (s)