News Flash:

Europa League - Rezultatele complete din etapa a 3-a a grupelor

24 Octombrie 2014
628 Vizualizari | 0 Comentarii
Grupa A 
Villarreal (Spania) - FC Zurich (Elvetia) 4-1 
Au marcat: Cani 6, Luciano Dario Vietto 57, Bruno Soriano 60, respectiv Marco Schoenbaechler 43. 
Borussia Moenchengladbach (Germania) - Apollon Limassol (Cipru) 5-0 
Au marcat: Ibrahima Traore 11, 67, Branimir Hrgota 56, Patrick Herrmann 83, Thorgan Hazard 90+1. 
clasament 
loc echipa J V E I GM-GP
1 Villarreal CF 3 2 1 0 8-2
3 Borussia Mönchengladbach 3 1 2 0 7-2
2 Apollon Limassol 3 1 0 2 3-11
4 FC Zürich 3 0 1 2 4-8
Grupa B 
Torino (Italia) - HJK Helsinki (Finlanda) 2-0 
Au marcat: Cristian Molinaro 35, Amauri 58. 
FC Bruges (Belgia) - FC Copenhaga (Danemarca) 1-1 
Au marcat: Victor Vazquez 90+2, respectiv Daniel Amartey 89 
clasament 
loc echipa J V E I GM-GP
1 Torino FC 3 2 1 0 3-0
2 FC Bruges 3 1 2 0 4-1
3 FC Copenhaga 3 1 1 1 3-2
4 HJK Helsinki 3 0 0 3 0-7
Grupa C 
Tottenham Hotspur (Anglia) - Asteras Tripolis (Grecia) 5-1 
Au marcat: Harry Kane 13, 76, 81, Erik Lamela 30, 66, respectiv Jerónimo Barrales 89. 
Cartonas rosu: Hugo Lloris (Tottenham - portar) 87. 
Partizan Belgrad (Serbia) - Besiktas Istanbul (Turcia) 0-4 
Au marcat: Veli Kavlak 18, Demba Ba 45, Oguzhan Ozyakup 52, Gökhan Töre 54. 
clasament 
loc echipa J V E I GM-GP
1 Besiktas 3 1 2 0 6-2
1 Tottenham Hotspur 3 1 2 0 6-2
3 Asteras Tripolis 3 1 1 1 4-6
4 Partizan Belgrad 2 0 1 1 0-2
Grupa D 
Celtic Glasgow (Sscotia) - Astra Giurgiu (Romania) 2-1 
Au marcat: Stefan Scepovic 73, Stefan Johansen 79, respectiv Gabriel Enache 81. 

Red Bull Salzburg (Austria) - Dinamo Zagreb (Croatia) 4-2 
Au marcat: Alan 14, 45, 52, Andre Ramalho Silva 49, respectiv Arijan Ademi 81, Angelo Henriquez 89. 
clasament 
loc echipa J V E I GM-GP
1 FC Salzburg 3 2 1 0 8-5
2 Celtic 3 2 1 0 5-3
3 Dinamo Zagreb 3 1 0 2 7-6
4 Astra Giurgiu 3 0 0 2 3-9
Grupa E 
Estoril Praia (Portugalia) - Dinamo Moscova (Rusia) 1-2 
Au marcat: Yohan Tavares 90+5, respectiv Aleksandr Kokorin 52, Iuri Jirkov 80. 
Kleber (Estoril) a ratat un penalty in min. 74 
PSV Eindhoven (Olanda) - Panathinaikos Atena (Grecia) 1-1 
Au marcat: Memphis Depay 43, respectiv Abdul Ajagun 87. 
Cartonas rosu: Jeffrey Bruma (PSV) 89. 
clasament 
loc echipa J V E I GM-GP
1 Dinamo Moscova 3 3 0 0 5-2
2 PSV Eindhoven 3 1 1 1 2-2
3 Estoril Praia 3 1 0 2 3-3
4 Panathinaikos 3 0 1 2 2-5
Grupa F 
Inter Milano (Italia) - AS Saint-Etienne (Franta) 0-0 
Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) - FC Qarabag (Azerbaidjan) 0-1 
A marcat: Muarem Muarem 21. 
clasament 
loc echipa J V E I GM-GP
1 Internazionale Milano 3 2 1 0 3-0
2 Qarabag FK 3 1 1 1 1-2
3 AS Saint-Étienne 3 0 3 0 0-0
4 Dnepr Dnepropetrovsk 3 0 1 2 0-2
Grupa G 
NHK Rijeka (Croatia) - Feyenoord Rotterdam (Olanda) 3-1 
Au marcat: Andrej Kramaric 63, 71, 76 - penalty, respectiv Jens Toornstra 66. 
Standard Liege (Belgia) - Sevilla (Spania) 0-0 
clasament 
loc echipa J V E I GM-GP
1 Sevilla FC 3 1 2 0 4-2
2 HNK Rijeka 3 1 1 1 5-5
3 Standard Liege 3 1 1 1 3-2
4 Feyenoord 3 1 0 2 3-6
Grupa H 
FC Krasnodar (Rusia) - VfL Wolfsburg (Germania) 2-4 
Au marcat: Andreas Granqvist 51 - penalty, Wanderson 86, respectiv Andreas Granqvist 37 (autogol), Kevin De Bruyne 46, 80, Luiz Gustavo 64. 
Lille OSC (Franta) - Everton (Anglia) 0-0 
clasament 
loc echipa J V E I GM-GP
1 Everton 3 1 2 0 5-2
2 VfL Wolfsburg 3 1 1 1 6-7
3 LOSC Lille 3 0 3 0 2-2
4 FC Krasnodar 3 0 2 1 4-6
Grupa I 
Slovan Bratislava (Slovacia) - Sparta Praga (Cehia) 0-3 
Au marcat: David Lafata 56, Tiemoko Konate 61, Ladislav Krejci 81. 
Young Boys Berna (Elvetia) - SSC Napoli (Italia) 2-0 
Au marcat: Guillaume Hoarau 52, Leonardo Bertone 90. 
clasament 
loc echipa J V E I GM-GP
1 Young Boys 3 2 0 1 8-3
2 AC Sparta Praga 3 2 0 1 7-4
3 SSC Napoli 3 2 0 1 5-3
4 Slovan Bratislava 3 0 0 3 0-10
Grupa J 
Aalborg BK (Danemarca) - Dinamo Kiev (Ucraina) 3-0 
Au marcat: Thomas Enevoldsen 11, Nicolaj Thomsen 39, 90+1. 
Steaua Bucuresti (Romania) - Rio Ave (Portugalia) 2-1 
Au marcat: Raul Rusescu 17, 45, respectiv Yonathan Del Valle 48. 
clasament 
loc echipa J V E I GM-GP
1 Steaua Bucuresti 3 2 0 1 9-4
2 Dinamo Kiev 3 2 0 1 6-4
3 Aalborg BK 3 2 0 1 4-6
4 Rio Ave 3 0 0 3 1-6
Grupa K 
Dinamo Minsk (Belarus) - Guingamp (Franta) 0-0 
PAOK Salonic (Grecia) - Fiorentina (Italia) 0-1 
A marcat: Juan Vargas 38. 
clasament 
loc echipa J V E I GM-GP
1 Fiorentina 3 3 0 0 7-0
2 Guingamp 3 1 1 1 2-3
3 PAOK Salonic 3 1 0 2 6-4
4 Dinamo Minsk 3 0 1 2 1-9
Grupa L 
Metalist Harkov (Ucraina) - Legia Varsovia (Polonia) 0-1, la Kiev (disputat miercuri 22 octombrie) 
A marcat: Ondrej Duda 28. 
Trabzonspor (Turcia) - Lokeren (Belgia) 2-0 
Au marcat: Mustapha Yatabare 54, Kevin Constant 86. 
clasament 
loc echipa J V E I GM-GP
1 Legia Varsovia 3 3 0 0 3-0
2 Trabzonspor 3 2 0 1 4-2
3 KSC Lokeren 3 1 0 2 1-3
4 Metalist Harkov 3 0 0 3 1-4
Legenda: J - jocuri, V - victorii, E - egaluri, I - infrangeri, GM - goluri marcate, GP - goluri primite, P - puncte. 
AGERPRES 

grupa a grupa b
Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.0880 (s) | 23 queries | Mysql time :0.012248 (s)