Victorie cu 2-0

Rapid Bucureşti a învins-o pe Universitatea Craiova, în Superligă

31 Octombrie 2023
159 Vizualizari | 0 Comentarii

Echipa Rapid București a obținut o victorie cu scorul de 2-0 (1-0) în fața Universității Craiova, într-un meci desfășurat duminică seara la Giulești, în cadrul etapei a 14-a a Superligii de fotbal.

Primul gol al partidei a fost înscris de Funsho Bamgboye (minutul 36), care a finalizat o centrare venită din partea lui Claudiu Petrila. Borja Valle (minutul 80) a marcat al doilea gol al partidei după o pasă greșită făcută de Nicuşor Bancu, urmată de un contraatac, șutul spaniolului fiind deviat în poartă de Ștefan Vlădoiu.

Rapid a acumulat nouă etape consecutive fără înfrângere, având șase victorii și trei remize. În schimb, Universitatea Craiova nu a mai câștigat de trei etape, în care a înregistrat un egal și două înfrângeri, reușind să marcheze un singur gol. De asemenea, echipa din Craiova a obținut doar o singură victorie în ultimele cinci etape și două în ultimele opt.

Page time :0.1242 (s) | 32 queries | Mysql time :0.004729 (s)