A fost remiză

Farul Constanţa a terminat la egalitate cu Universitatea Cluj, 1-1, în Superligă

23 Octombrie 2023
166 Vizualizari | 0 Comentarii

Farul Constanța a încheiat la egalitate, 1-1 (0-1), meciul disputat sâmbătă seara la Ovidiu împotriva echipei Universitatea Cluj, în cadrul etapei a 13-a a Superligii de fotbal.

Universitatea Cluj a deschis scorul în minutul 17, datorită golului marcat de Alexandru Cîmpanu. Acesta a profitat de erorile lui Constantin Grameni și Marian Aioani. Notabil este faptul că acesta a fost primul gol marcat de Cîmpanu pentru Universitatea Cluj, unde este împrumutat de la Universitatea Craiova.

Echipa campioană, Farul, a reușit să egaleze scorul în minutul 66, prin golul lui Tudor Băluță, care a finalizat cu un voleu o pasă de la Constantin Budescu.

Farul a avut ocazia de a marca un singur gol notabil, dar Louis Munteanu nu a reușit să învingă portarul Plamen Iliev din apropiere.

Este de menționat că Farul venea după trei victorii consecutive, în timp ce Universitatea Cluj este neînvinsă de cinci etape, cu două victorii și trei goluri marcate în acest interval.

Page time :0.1335 (s) | 32 queries | Mysql time :0.005267 (s)