Victorie pe Arena Naţională din Capitală

Rapid a învins-o pe FCSB, duminică seara, în Superligă

6 Noiembrie 2023
207 Vizualizari | 0 Comentarii

Rapid București învins-o pe FCSB cu scorul de 2-1 (2-0) într-un meci desfășurat duminică seara pe Arena Națională din București, în etapa a 15-a a Superligii de fotbal.

Rapid a reușit să înscrie de două ori în ultimele minute ale primei reprize. Francezul Jayson Papeau a marcat primul gol în minutul 39 cu un șut din unghi, în timp ce Paul Iacob a punctat în minutul 45+2 cu o reluare spectaculoasă din voleu, după un corner.

FCSB a redus din diferență când camerunezul Joyskim Dawa a înscris în minutul 66, după un corner executat de Risto Radunovic. Un gol al lui Adrian Șut (minutul 86) pentru FCSB a fost anulat pentru ofsaid.

La meci au fost prezenți 40.563 de spectatori.

Aceasta a fost a doua înfrângere a echipei FCSB în acest tur și prima pe teren propriu. Echipa roș-albastră a obținut o singură victorie în ultimele cinci etape, înregistrând trei remize și un eșec. FCSB nu a câștigat niciunul din ultimele trei meciuri de pe teren propriu.

În schimb, Rapid rămâne neînvinsă de zece etape, obținând șapte victorii și trei remize în acest interval.

Page time :0.1319 (s) | 43 queries | Mysql time :0.006511 (s)