Victorie în ultimul meci din etapa a 14-a a Superligii de fotbal

CFR Cluj a învins-o pe Farul Constanţa cu scorul de 3-1

1 Noiembrie 2023
159 Vizualizari | 0 Comentarii

CFR Cluj a câștigat meciul împotriva Farul Constanța, cu scorul de 3-1 (1-1), disputat luni seara pe teren propriu, în ultima etapă a celei de-a 14-a runde din Superliga de fotbal.

Echipa campioană a deschis scorul prin golul marcat de Constantin Budescu în minutul 24, dar echipa Farul a egalat prin golul marcat de croatul Karlo Muhar în minutul 31. După pauză, CFR a reușit să se desprindă în scor, Karlo Muhar marcând un al doilea gol în minutul 64, iar Luka Juricic, un fotbalist bosniac, a închis tabela în minutul 68. Echipa CFR Cluj nu a pierdut niciun meci în ultimele cinci etape, cu trei victorii și două remize, în timp ce echipa Farul Constanța avea o serie de cinci etape fără înfrângere, cu trei victorii și două remize. Cu această victorie, CFR Cluj s-a apropiat la doar un punct de liderul clasamentului, FCSB.

Page time :0.1213 (s) | 32 queries | Mysql time :0.006226 (s)