A învins Austria!

Naţionala feminină de handbal a României a câştigat turneul dotat cu Trofeul Carpaţi

27 Noiembrie 2023
140 Vizualizari | 0 Comentarii

Echipa națională feminină de handbal a României a câștigat turneul Trofeul Carpați, învingând echipa Austriei cu scorul de 41-35 în ultimul meci al competiției găzduite de Teraplast Arena din Bistrița. România a obținut trei victorii, 33-28 cu Elveția, 32-22 cu Portugalia și 41-35 cu Austria, ocupând primul loc în turneu.

Tricolorele au controlat prima repriză și au intrat la pauză cu un avans de șapte goluri, iar după o scădere inexplicabilă, au revenit și s-au impus cu 41-35.

În urma acestui turneu, echipa se pregătește pentru Campionatul Mondial din Danemarca, Norvegia și Suedia, având obiectivul de a se clasa în primele 7 locuri pentru a putea participa la turneul preolimpic.

Page time :0.1169 (s) | 32 queries | Mysql time :0.005595 (s)