O nouă reușită minunată!

David Popovici a câştigat proba de 50 m liber în ultima zi a Campionatelor Naţionale în bazin scurt

14 Noiembrie 2023
151 Vizualizari | 0 Comentarii

Înotătorul David Popovici, campion european și mondial, a câștigat proba de 50 m liber la Campionatele Naționale în bazin scurt (25 metri) desfășurate în Complexul Sportiv de Natație din Otopeni. Popovici a realizat un timp de 21 sec 52/100, dominând și seria preliminară cu timpul de 21 sec 91/100.

În aceeași zi, a obținut locul patru în cadrul ștafetei 4x50 m mixt pentru CS Dinamo. Performanțele sale la aceste campionate includ patru medalii de aur la probele de 100 m liber, 200 m liber, 50 m liber și ștafeta combinată 4x50 m. David Popovici s-a clasat pe locul trei la 100 m mixt și pe locul patru la ștafeta 4x50 m mixt. Această competiție a servit drept ultimă pregătire înaintea Campionatelor Europene de Seniori în bazin scurt, programate în perioada 5-10 decembrie în același complex olimpic de natație.

Page time :0.1213 (s) | 32 queries | Mysql time :0.006224 (s)