O nouă victorie!

FCSB a învins-o pe Petrolul Ploieşti în Superligă

5 Martie 2024
88 Vizualizari | 0 Comentarii

FCSB s-a impus în fața echipei Petrolul Ploiești cu scorul de 1-0 (0-0), într-un meci desfășurat duminică seara pe Arena Națională din București, în cadrul etapei a 29-a a Superligii de fotbal, penultima din sezonul regulat. Singurul gol al partidei a fost un autogol marcat de Valentin Ţicu în minutul 46.

Înainte de pauză, FCSB a avut două șanse mari de a deschide scorul. Mai întâi, Florinel Coman a șutat puternic dintr-o lovitură liberă în minutul 45, dar portarul ceh Lukas Zima a respins mingea în bară. La cornerul care a urmat, Baba Alhassan a trimis mingea în bară cu un șut din genunchi în minutul 45+1.

Cu această victorie, FCSB a ajuns la 11 meciuri consecutive fără înfrângere, reușind opt victorii și trei remize.

În schimb, echipa Petrolul Ploiești, care a suferit înfrângeri în ultimele trei meciuri, nu mai are șanse de a se califica în play-off. În meciul tur, scorul a fost egal, 2-2.

Page time :0.1226 (s) | 32 queries | Mysql time :0.005757 (s)