A fost nebunie aseară la Manchester

Manchester City a învins-o pe Real Madrid cu scorul de 4-0

18 Mai 2023
307 Vizualizari | 0 Comentarii

A fost o atmosferă electrizantă ieri seară la Manchester, unde City a întâmpinat Real Madrid în manșa retur a semifinalei Ligii Campionilor. După rezultatul de egalitate 1-1 din prima manșă, partida de aseară a început cu City în ofensivă. Real Madrid a fost aproape inexistent în prima repriză, iar jucătorii madrileni s-au luptat din greu până în minutul 23, când Bernardo Silva a deschis scorul în urma unei combinații fantastice cu Kevin De Bruyne. Același Silva a majorat avantajul la 2-0 în minutul 37, marcând un gol spectaculos cu capul. City nu a încetinit ritmul și în minutul 76, Akanji a marcat golul al treilea, după o centrare perfectă a lui De Bruyne. Scorul final a fost stabilit în minutul 91 de Alvarez, care a înscris elegant în poarta lui Courtois. Meciul s-a încheiat cu scorul de 4-0 în favoarea lui Manchester City, care va juca în finala Ligii Campionilor împotriva echipei Inter.