Reușită extraordinară

Inter a obţinut calificarea în marea finală UEFA Champions League

17 Mai 2023
325 Vizualizari | 0 Comentarii

Inter și AC Milan s-au întâlnit ieri seară în manșa retur a semifinalelor din UEFA Champions League. După victoria cu 2-0 în tur a echipei "nerazzuri", "Diavolul Milanez" spera să poată inversa rezultatul. Din păcate, lucrurile nu au stat deloc așa. Inter a jucat perfect, atât în atac, cât și în apărare. La pauză, scorul era 0-0, iar milanezii încă sperau, însă în minutul 74 s-au resemnat. Romero Lukaku i-a pasat impecabil lui Lautaro Martinez, iar acesta din urmă a marcat cu un șut în colțul scurt al porții. Până la final, nu s-au mai înregistrat alte goluri, astfel că Inter a obținut calificarea în marea finală a UEFA Champions League. Acolo, elevii lui Inzaghi vor juca împotriva învingătoarei meciului de astă seară, Manchester City - Real Madrid. În tur, pe stadionul "Santiago Bernabeu", scorul a fost 1-1.

Page time :0.1251 (s) | 43 queries | Mysql time :0.006492 (s)