Vești triste din tenisul de masă

Bernadette Szocs a fost învinsă de chinezoaica Xingtong Chen în optimile de finală ale Turneului Campioanelor

15 Decembrie 2023
125 Vizualizari | 0 Comentarii

Jucătoarea română de tenis de masă, Bernadette Szocs, a suferit o înfrângere în fața chinezoaicei Xingtong Chen, clasată pe locul șase mondial, cu scorul de 3-2 (10-12, 11-9, 11-8, 10-12, 11-3), vineri, în optimile de finală ale Turneului Campioanelor, WTT Finals Women Nagoya 2023, conform informațiilor furnizate de site-ul Federației Române de Tenis de Masă.

Bernadette Szocs, care se află pe poziția a 12-a în clasamentul mondial, a reușit să învingă campioana olimpică Chen Meng în acest an, la turneul WTT Champions Frankfurt.

În cursul anului, Szocs a obținut medalia de aur la proba de simplu și cu echipa la Jocurile Europene din Polonia, precum și medalia de bronz la dublu mixt, alături de Ovidiu Ionescu. Totodată, ea a câștigat medalia de argint la Campionatele Europene pe echipe desfășurate la Malmo.

Participarea lui Bernadette Szocs la Turneul Campioanelor a reprezentat o premieră în cariera sa sportivă.

Page time :0.1172 (s) | 32 queries | Mysql time :0.006435 (s)