Vești frumoase din handbal

CS Dinamo Bucureşti s-a calificat în grupele principale ale competiţiei masculine de handbal EHF European League

6 Decembrie 2023
143 Vizualizari | 0 Comentarii

Echipa de handbal masculin CS Dinamo Bucureşti a reușit să se califice în grupele principale ale competiției EHF European League, după ce a învins echipa franceză Chambery Savoie Mont Blanc Handball cu scorul de 36-33 (23-14) în ultimul meci al Grupei G, desfășurat în Sala Dinamo. Dinamo a controlat jocul în întregime, iar la pauză avea un avantaj de nouă goluri, 23-14. Chiar dacă diferența a scăzut la două goluri în a doua repriză, Dinamo a gestionat bine finalul, asigurându-și calificarea fără emoții.

Andrii Akimenko a fost cel mai bun marcator pentru Dinamo, contribuind cu 9 goluri. Echipa va continua în Grupa principală, unde îi va avea ca adversari pe CSM Constanţa și pe Sporting Lisabona sau MOL Tatabanya KC. Dinamo a ocupat locul secund în grupă, cu 8 puncte, în timp ce Chambery s-a clasat pe locul trei, cu 4 puncte.

Page time :0.1218 (s) | 32 queries | Mysql time :0.006215 (s)