A fost învinsă în turul al doilea de grecoaica Maria Sakkari

Sora Cîrstea a ratat calificarea în turul al treilea al turneului WTA 1.000 de la Cincinnati

17 August 2023
208 Vizualizari | 0 Comentarii

Jucătoarea română de tenis, Sorana Cîrstea (33 de ani, clasată pe locul 31 în clasamentul WTA), a fost eliminată din turneul WTA 1000 de la Cincinnati (Ohio, SUA), competiție care oferă premii în valoare totală de 2.788.468 de dolari.

În etapa a doua a competiției, Sorana Cîrstea a fost înfrântă în trei seturi, cu scorul de 6-2, 3-6, 5-7, de către jucătoarea din Grecia, Maria Sakkari (28 de ani, locul 8 în clasamentul WTA, cap de serie nr. 8). Meciul a durat două ore și 19 minute.

În urma acestei participări, Sorana Cîrstea a câștigat un premiu în valoare de 17.930 de dolari și a acumulat 60 de puncte în clasamentul WTA.

Page time :0.1177 (s) | 32 queries | Mysql time :0.005135 (s)