Cu dreptul în Liga Campionilor

FC Farul Constanţa a învins Sheriff Tiraspol, cu scorul de 1-0

13 Iulie 2023
279 Vizualizari | 0 Comentarii

FC Farul Constanța a debutat cu succes în Liga Campionilor. Echipa condusă de Gheorghe Hagi a primit vizita echipei moldovenești Sheriff Tiraspol în primul tur al preliminariilor UEFA Champions League. Meciul a fost echilibrat, iar în prima repriză, Farul a avut două ocazii mari de gol prin Adrian Mazilu.

În partea a doua, Kiki a marcat în minutul 56, aducând scorul la 1-0 în favoarea Farului și entuziasmul tribunelor de la Ovidiu. Moldovenii au presat în partea a doua a meciului, dar intervențiile excelente ale portarului Marian Aioani și inspirația fundașilor constănțeni au păstrat poarta gazdelor intactă. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-0 în favoarea Farului, care a obținut astfel o șansă serioasă pentru calificarea în turul al doilea preliminar al UEFA Champions League.

Page time :0.1119 (s) | 32 queries | Mysql time :0.005569 (s)