O nouă reușită frumoasă!

David Popovici a câştigat proba de 100 m liber la Campionatele Naţionale de înot în bazin scurt

10 Noiembrie 2023
299 Vizualizari | 0 Comentarii

David Popovici a câștigat proba de 100 de metri liber în cadrul Campionatelor Naționale de înot în bazin scurt (25 de metri), desfășurate la Complexul Sportiv de Natație din Otopeni. Popovici a înregistrat un timp de 46 secunde și 76 de sutimi în finală, învingându-i pe Patrick Sebastian Dinu (CSM Constanța) cu 47 secunde și 22 de sutimi și pe Andrei Ungur (CSU Cluj) cu 48 secunde și 6 sutimi. Sportivul român a obținut, de asemenea, o medalie de bronz în proba de ștafetă 4x50 metri liber.

David Popovici va mai concura la Naționale în probele de 50 de metri liber, 200 de metri liber și 100 de metri mixt. Brigitta Vass (CSM Constanța) a obținut două victorii în probele de 50 de metri bras și 200 de metri mixt la competiția care reprezintă o pregătire finală pentru Campionatele Europene de seniori din perioada 5-10 decembrie, desfășurate în același complex olimpic de natație.

Page time :0.1246 (s) | 43 queries | Mysql time :0.008227 (s)