CSU Craiova a fost umilita la inaugurarea noului "Ion Oblemenco"

11 Noiembrie 2017
1023 Vizualizari | 0 Comentarii
Ion Oblemenco

CSU Craiova si-a inaugurat in aceasta seara noul stadion intr-un meci amical de gala cu Slavia Praga. Jucatorii lui Mangia au dezamagit insa, fiind invinsi cu 0-4.

Desi au jucat excelent in primele 10 minute, oltenii s-au prabusit inexplicabil, cedand definitiv initiativa in meci. Treptat, campioana Cehiei a inceput sa domine partida, iar oltenii au parut doborati de emulatia generata in jurul acestui meci.

Primul gol a venit in minutul 35, atunci cand Skoda l-a invins pe Mitrovici cu un sut din interiorul careului.

Acelasi Skoda a reusit "dubla" inainte de pauza, printr-un sut elegant de la marginea careului.

Degringolada din jocul echipei lui Mangia a continuat si dupa pauza, cele mai importante ocazii venind tot la poarta oltenilor.

Bucha a inscris golul trei in minutul 67, dupa o nesincronizare a romanilor la o faza fixa.

Van Buren, geniul cu nume de artist din echipa Slaviei Praga, a reusit golul patru al cehilor in minutul 77, cu o executie simpla din careu.

S-a terminat 0-4, iar oltenii raman doar cu amintirea momentelor deosebite care au avut loc inainte de meci si cu energia incredibila transmisa de cei 30.000 de olteni aflati in tribunele noului stadion.

Page time :0.1269 (s) | 32 queries | Mysql time :0.005554 (s)