CSM Bucuresti a ratat calificarea in finala Ligii Campionilor la handbal feminin

7 Mai 2017
913 Vizualizari | 0 Comentarii
csm bucuresti
CSM Bucuresti, detinatoarea trofeulului, a ratat, sambata, calificarea in finala Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a fost invinsa, cu scorul de 38-33 (21-13), de Vardar Skopje, in semifinalele Turneului Final Four, desfasurat la Budapesta, pe 6 si 7 mai.
Formatia pregatita de suedezul Per Johansson a pierdut intr-un mod categoric, la capatul unui meci in care echipa macedoneana a avut avantaj pe tabela in permanenta, in doua randuri chiar si la 11 goluri, in prima repriza: scor 19-8 si 20-9. In repriza secunda, CSM Bucuresti a redus din deficit, insa nu a reusit sa se apropie la mai putin de cinci goluri.
CSM Bucuresti: Grubisic, Ungureanu, Iordache - Gullden (4 goluri), Curea (2), Dache, Ayglon Saurina (1), Bazaliu (1), Bradeanu (1), Torstensson (5), Martin (4), Manea (2), Niombla (8), Lobach (3), Mehmedovic (2), Bohme. Antrenor: Per Johansson.
Vardar: Pessoa, Suslina, Leynaud - Radicevic (7 goluri), Klikovac, Herrem (4), Mavsar, Damnjanovic (2), Lazovic (2), Althaus (1), Penezic (7), Covic (3), Lacrabere (5), Khmyrova (1), Lekic (6), Ristovska. Antrenor: Aco Stankovski.
Pentru CSM Bucuresti urmeaza partida din finala mica a competitiei, programata duminica, de la 16:15, unde va evolua impotriva echipei Cristinei Neagu, Buducnost Podgorica. In semifinale, formatia muntenegreana a fost invinsa, sambata, de catre Gyor, cu scorul de 26-20 (12-9).
Finala este programata duminica, de la 18:45, intre Gyor si Vardar Skopje.
CSM Bucuresti a abordat Turneul Final Four al Ligii Campionilor din postura de campioana en titre. In 2016, chiar la sezonul de debut in cea mai importanta competitie a cluburilor, gruparea bucuresteana a cucerit trofeul, dupa ce s-a impus, la loviturile de departajare, cu Gyor.

Page time :0.1284 (s) | 43 queries | Mysql time :0.007848 (s)