Victorie uriasa pentru tricolorii mici in Elvetia

7 Octombrie 2017
1061 Vizualizari | 0 Comentarii
Romania U21
Chiar si fara tripleta de la FCSBNedelcu Man ComanRomania s-a miscat excelent in Elvetia. Si a invins cu 2-0, rezultat care ii consolideaza pozitia de lider in grupa preliminara a Euro 2019!

Primul gol a fost marcat de Mihai Dobre, in minutul 25 (VEZI GOLUL AICI). Imprumutat de la Bournemouth la Bury, in liga a 3-a engleza, unde e titular cert, jucatorul de banda dreapta a inscris extraordinar, de la marginea careului, dupa un stop de manual.

Cicaldau, Burlacu sau Puscas au ratat resprinderea in repriza a doua, iar pe final Radu a facut minuni in fata elvetienilor. Alexandru Cicaldau (Viitorul Constanta), 20 de ani, a stabilit scorul final cu un sut senzational!

Urmatorul meci va fi pe teren propriu, pe 10 noiembrie, contra Portugaliei.

Turneul final se va desfasura in Italia si San Marino intre 16 si 30 iunie 2019. Se califica primele locuri, cele mai bune 4 locuri 2 urmand sa joace baraj.