Monica Niculescu s-a calificat in turul doi la Australian Open. Cadantu a pierdut fara drept de apel in primul tur

13 Ianuarie 2014
1286 Vizualizari | 0 Comentarii
Jucătoarea de tenis Monica Niculescu, locul 60 WTA, s-a calificat, luni, în turul doi la Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului, informează site-ul oficial al competiţiei. Monica Niculescu a trecut în runda inaugurală de israelianca Shahar Peer, numărul 77 mondial, scor 6-4, 6-1.

În turul doi, Monica Niculescu va întâlni învingătoarea din meciul dintre Mirjana Lucic-Baroni (Croaţia) şi germanca Sabine Lisicki, favorita numărul 15.

Jucătoarea de tenis Alexandra Cadanţu, locul 59 WTA, a fost eliminată, luni, în runda inaugurală la Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului, informează site-ul oficial al competiţiei.

Alexandra Cadanţu a fost învinsă în primul tur de italianca Flavia Pennetta, numărul 29 mondial şi a 28-a favorită, scor 6-0, 6-2.