Zidane: Golul lui Cristiano este unul dintre cele mai frumoase din istorie, dar al meu a fost mai frumos

4 Aprilie 2018
888 Vizualizari | 0 Comentarii
zidane

Antrenorul echipei Real Madrid, Zinedine Zidane, a declarat, marti, ca golul marcat din foarfeca de Cristiano Ronaldo in meciul cu Juventus este unul dintre cele frumoase din istorie, dar cel inscris de el in finala Ligii Campionilor din 2002 a fost mai frumos.
"Golul lui Cristiano este unul dintre cele mai frumoase din istorie, dar al meu, de la Glasgow, a fost mai frumos. Trebuie sa-ti scoti palaria dupa un gol de asemenea calitate. A facut multe lucruri si sunt bucuros pentru ce a realizat. La acel gol m-am simtit cum s-a simtit toata lumea, sunt antrenor, dar si un fan al fotbalului", a declarat Zidane, potrivit marca.com.

Zidane a inscris cu un voleu din lateral golul de 2-1 pe Hampden Park, stabilind scorul final in ultimul act al Ligii Campionilor, editia 2001/2002, castigata in fata formatiei Bayer Leverkusen.

Echipa Real Madrid a invins, marti, in deplasare, cu scorul de 3-0 (1-0), pe Juventus Torino, in mansa I a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.

Golurile au fost marcate de Ronaldo, in minutele 4 si 64, ultimul spectaculos, din foarfeca, si de Marcelo, in minutul 72. De la gazde a fost eliminat argentinianul Dybala, in minutul 66, pentru doua cartonase galbene.

Returul va avea loc la 11 aprilie, la Madrid.