Ce sansa au ratat! Juniorii tricolori au ratat calificarea la EURO dupa ce au pierdut in prelungiri meciul decisiv cu Ucraina

28 Martie 2018
943 Vizualizari | 0 Comentarii
Romania U19

Romania U19 n-a facut un meci grozav contra Ucrainei si a pierdut dramatic partida, scor 1-2, in prelungirile partidei, desi in minutul 77 avea 1-0.

Tricolorii au pierdut meciul dupa un gol marcat in prelungiri de ucraineni. Morutan a deschis scorul dupa o pasa in fata portii a lui Micovschi. Si-a dat tricoul jos si a fost eliminat pentru al doilea galben.

Mai erau 13 minute in care Romania trebuia sa reziste. In minutul 84 Sfranov a egalat dupa o gafa a lui Andrei Vlad, iar lucrurile se complicau.

Arbitrul a aratat 5 minute de prelungiri. In minutul 90+2 Bondar a fost gasit in mijlocul careului, a pus latul si a inscris cu un sut la coltul lung. Romania rateaza calificarea la Campionatul European.

Page time :0.1133 (s) | 32 queries | Mysql time :0.005939 (s)