Un bărbat din Buziaş, judeţul Timiş, a încercat să scape de dosar penal, după ce a condus fără permis, mituind un poliţist. Bărbatul a fost prins în flagrant în timp ce îi dădea agentului 2.700 de lei.
Acum, şoferul indisciplinat este arestat pentru 30 de zile, pentru dare de mită.
Flagrantul s-a produs vineri, potrivit Direcţiei Generale Anticorupţie, la două zile după ce acesta a fost oprit în trafic şi depistat că nu are carnet. Deşi suma remisă de contravenient depăşea salariul agentului de circulaţie, acesta a depus un ajunţ la Serviciul Judeţean Anticorupţie Timiş.
”Ofiţerii S.J.A. Timiş, sub coordonarea procurorului desemnat din cadrul Parchetului de pe langă Tribunalul Timiş, l-au surprins în flagrant pe B.P., în timp ce remitea poliţistului o parte din suma promisă, în cuantum de 2.700 lei, urmand a-i oferi o altă sumă neprecizată, după rezolvarea favorabilă a dosarului penal înregistrat”, se arată în comunicatul DGA.
© 2025 - BZT.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1346 (s) | 32 queries | Mysql time :0.007449 (s)
Comentarii (0)