Un kenyian a castigat prima editie a semimaratonului SportGuru 21k

26 Martie 2017
931 Vizualizari | 0 Comentarii
Timişoara a găzduit duminică prima ediţie a evenimentului SportGuru 21K. Kenyanul Henri Kemboy a câştigat cea mai importantă cursă din cadrul acţiunii, cea de semimaraton, cu un timp puţin peste o oră.
Un semimaraton, o cursă de cross popular şi mai multe întreceri pentru copii au închis duminică mai multe străzi din zona centrală a Timişoarei, aici având loc evenimentul Timişoara SportGuru 21K. Principala componentă a evenimentului a fost un semimaraton de 21 de kilometri, la startul cursei aliniindu-se mai mulţi sportivi profesionişti. Unul dintre aceştia, kenyanul Henri Kemboy, a şi câştigat alergarea, cu un timp cu puţin peste o oră. Pe locul doi a sosit un român, Alexandru Corneschi, iar pe trei Marius Ionescu.
Alte câteva sute de persoane au luat parte la crossul popular de zece kilometri, iar copiii au participat la o altă cursă specială pentru vârsta lor. Crossul popular a fost câştigat de Gregor Laszlo.
La eveniment a fost prezent şi fostul boxer Mihai Leu.

Page time :0.1153 (s) | 43 queries | Mysql time :0.005604 (s)