REZULTAT HALUCINANT LA AUSTRALIAN OPEN! Novak Djokovic, ELIMINAT in turul 2 de locul 117 mondial!!!

19 Ianuarie 2017
1190 Vizualizari | 0 Comentarii
djokovic
Rezultat absolut halucinant la Australian Open: Novak Djokovic (2 ATP) a fost eliminat in turul doi de uzbecul Denis Istomin (117 ATP), scor 7-6(8), 5-7, 2-6, 7-6(5), 6-4!
Cea mai mare surpriza din istoria Australian Open s-a produs joi dimineata, cand fostul lider mondial Novak Djokovic a pierdut in fata lui Denis Istomin, in turul doi! Novak, sextuplu campion al turneul din Melbourne, parea sa revina dupa ce pierduse primul set, a preluat conducerea cu 2-1 la seturi, dar a cedat incredibil in urmatoarele doua manse, scor 7-6(8), 5-7, 2-6, 7-6(5), 6-4!
Istomin s-a autodepasit si a facut un meci extraordinar, insa jocul lui Djokovic a fost sters, sarbul comitand peste 70 de greseli nefortate. Culmea, Nole dezamageste la Australian Open dupa ce a avut un start de sezon fantastic, in care a reusit o victorie la liderul mondial Andy Murray, scor 6-3, 5-7, 6-4 in finala din Doha. Uzbecul care a trecut de Djokovic este antrenat de mama sa si era cotat cu 25,00 la casele de pariuri.
Novak Djokovic nu mai pierduse la Australian Open din anul 2014, atunci cand a fost invins de Stan Wawrinka in sferturi, cu 2-6, 6-4, 6-2, 3-6, 9-7. Sarbul a triumfat in ultimii doi ani la Melbourne, dar mai detine si titlurile din 2008, 2011, 2012 si 2013.