Succes la handbal

Juniorii 2 de la Poli Timișoara au ocupat locul 3 la Campionatul Național de handbal

19 Iunie 2023
341 Vizualizari | 0 Comentarii

Juniorii 2 de la Poli Timișoara au ocupat locul 3 la Campionatul Național de handbal, un turneu final în care au participat cele mai puternice opt echipe din țară. Competiția s-a desfășurat în Sala "Constantin Jude".

În meciul pentru locul 3, echipa alb-violetă a învins astăzi echipa LPS Târgu Mureș cu scorul de 41-37 (23-19), adjudecându-și astfel medalia de bronz. Campioana la categoria Juniori 2 este CSU Suceava, care a învins în finală echipa CSM București cu scorul 40-36 (17-17).

CSU Suceava a devenit campioana la categoria Juniori 2 (J2), după ce a învins echipa CSM București în finală, cu scorul de 40-36 (17-17).

Page time :0.1273 (s) | 43 queries | Mysql time :0.006652 (s)