Meci nebun in Premier League! Arsenal a revenit de la 0-3 in ultimele 20 de minute

4 Ianuarie 2017
1055 Vizualizari | 0 Comentarii
liga 12
Echipa Arsenal Londra a obtinut in extremis un rezultat de egalitate pe terenul lui Bournemouth, scor 3-3, la capatul unui meci din cadrul celei de-a 20-a etape a campionatului de fotbal al Angliei, disputat marti seara.
Gazdele conduceau cu 3-0 dupa mai putin de ora de joc, prin golurile lui Charlie Daniels (min. 16), Callum Wilson (min. 20 din penalty) si Ryan Fraser (min. 58), insa "tunarii" au avut o revenire spectaculoasa in ultimele 20 de minute ale intalnirii, punctand la randul lor de trei ori, prin Alexis Sanchez (min. 70), Lucas Perez (min. 75) si Olivier Giroud (min. 90+2).
De mentionat ca Bournemouth a evoluat in 10 jucatori din minutul 82, dupa eliminarea lui Simon Francis.
Intr-un alt meci, echipa Watford, cu portarul roman Costel Pantilimon pe banca de rezerve, a fost invinsa in deplasare, cu 2-0, de Stoke City, golurile invingatorilor fiind marcate de Ryan Shawcross (min. 45+3) si Peter Crouch (min. 49).
Rezultate:
Marti
Stoke City - Watford 2-0
Au marcat: Ryan Shawcross 45+3, Peter Crouch 49.
Crystal Palace - Swansea City 1-2
Au marcat: Wilfried Zaha 83, respectiv Alfie Mawson 42, Angel Rangel 88.
Bournemouth - Arsenal Londra 3-3
Au marcat: Charlie Daniels 16, Callum Wilson 20pen, Ryan Fraser 58, respectiv Alexis Sanchez 70, Lucas Perez 75, Olivier Giroud 90+2.
Cartonas rosu: Simon Francis (Bournemouth) 82.
Luni
West Ham United - Manchester United 0-2
Au marcat: Juan Mata 63, Zlatan Ibrahimovic 78.
Cartonas rosu: Sofiane Feghouli (West Ham) 15.
Everton - Southampton 3-0
Au marcat: Enner Valencia 73, Leighton Baines 81 - penalty, Romelu Lukaku 89.
Manchester City - Burnley 2-1
Au marcat: Gael Clichy 58, Sergio Aguero 62, respectiv Ben Mee 70.
Cartonas rosu: Fernandinho (Manchester City) 32.
Sunderland - FC Liverpool 2-2
Au marcat: Jermain Defoe 25 - penalty, 84 - penalty, respectiv Daniel Sturridge 19, Sadio Mane 72.
West Bromwich Albion - Hull City 3-1
Au marcat: Chris Brunt 49, Gareth McAuley 62, James Morrison 73, respectiv Robert Snodgrass 21.
Middlesbrough - Leicester City 0-0
Miercuri este programat ultimul meci al etapei a 20-a din Premier League, Tottenham Hotspur - Chelsea Londra.
In clasament conduce Chelsea Londra, cu 49 puncte, urmata de FC Liverpool, 44 puncte, Manchester City, 42 puncte, Arsenal Londra, 41 puncte, Tottenham Hotspur si Manchester United, cate 39 puncte, Everton, 30 puncte, etc.