Barcelona si Liverpool, cu un pas in semifinalele Ligii Campionilor

5 Aprilie 2018
1121 Vizualizari | 0 Comentarii
liga camp2

Formatia FC Barcelona a invins, miercuri seara, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, echipa AS Roma, intr-un meci din prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, in care oaspetii au inscris doua autogoluri.
Au marcat Daniele de Rossi ’38 (autogol), Konstantinos Manolas ’55 (autogol), Gerard Pique ’59 si Luis Suarez ’87 pentru Barcelona, respectiv Dzeko ’80 pentru AS Roma.

Jocul a fost intrerupt pentru scurt timp, in minutul 19, dupa ce pe teren au ajuns mai multe baloane aruncate din tribune de fanii Barcelonei, care au cerut eliberarea liderilor catalani si independenta regiunii.

FC Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Umtiti, Jordi Alba - Sergi Roberto (Andre Gomes ’83), Rakitic, Busquets (Paulinho ’67), Iniesta (Denis Suarez ’85) - Messi, Luis Suarez. Antrenor: Ernesto Valverde.

AS Roma: Alisson - Peres, Fazio, Manolas, Kolarov – Pellegrini (Gonalons ’61), De Rossi (Defrel ’77), Strootman – Florenzi (El Shaarawy ’72), Dzeko, Perotti. Antrenor: Eusebio Di Francesco

Partida retur va avea loc la 10 aprilie.

FC Liverpool a invins Manchester City, scor 3-0, in prima mansa a sferturilor LC

Formatia Liverpool a invins, miercuri seara, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa Manchester City, intr-un meci din prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.
Golurile au fost marcate de Mohamed Salah ’12, Alex Oxlade-Chamberlain ’21 si Sadio Mane ’31.

Liverpool: Karius - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson - Milner, Henderson, Oxlade-Chamberlain (Moreno ’85) – Salah (Wijnaldum ’52), Firmino (Solanke ’71), Mane. Antrenor: Jurgen Klopp

Manchester City: Ederson - Walker, Otamendi, Kompany, Laporte – Gundogan (Sterling ’57), Fernandinho, David Silva - De Bruyne, Jesus, Sane. Antrenor: Josep Guardiola

Page time :0.1189 (s) | 32 queries | Mysql time :0.005069 (s)