Timisoara smulge un egal muncit pe final, la Iasi

21 Februarie 2016
1158 Vizualizari | 0 Comentarii
acs poli
CSMS Iasi si Poli Timisoara au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), sambata seara, in Copou, intr-un meci din etapa a 25-a a Ligii I de fotbal.
CSMS a dominat autoritar partida, dar nu a reusit sa castige, desi a deschis scorul prin Andrei Cristea (75). Poli, care in mare majoritate a timpului s-a aflat in aparare, a reusit egalarea trei minute mai tarziu, prin Ovidiu Popescu (78).
Ambele echipe au trecut pe langa golul victoriei in ultimul sfert de ora, dar portarii s-au opus salvator.
Pentru moment, CSMS Iasi a urcat pe locul 6, ultimul care asigura calificarea in play-off.
CSMS Iasi a ajuns la zece partide consecutive fara infrangere, cinci victorii, cinci egaluri.
Scorul a fost egal si in tur intre cele doua echipe, 2-2.
Poli nu are nicio victorie in ultimele sase partide, in care are trei egaluri si trei esecuri.
CSMS Iasi - Poli Timisoara 1-1 (0-0), stadion "Emil Alexandrescu" - Iasi
Au marcat: Andrei Cristea (75), respectiv Ovidiu Popescu (78).
Arbitru: Sebastian Coltescu (Craiova); arbitri asistenti: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Vladimir Urzica (Piatra Neamt); arbitru de rezerva: Viorel Nicusor Flueran (Craiova)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - CCA, Valer Sulea (Brasov) - LPF