RUSINE MONDIALA! Campioana mondiala Germania paraseste Cupa Mondiala de pe ultimul loc dupa ce pierde lamentabil cu Coreea de Sud

28 Iunie 2018
788 Vizualizari | 0 Comentarii
coreea

Reprezentativa Germaniei, detinatoarea trofeului, a fost eliminata de la Cupa Mondiala dupa faza grupelor, fiind invinsa de Coreea de Sud, miercuri, cu scorul de 2-0, in ultima etapa a grupelor competitiei din Rusia.
Sud-coreenii au marcat ambele goluri in minutele de prelungire, 90+3 si 90+6, primul fiind acordat dupa consultarea VAR.

La meciul de la Kazan, au inscris Young-Gwon Kim ‘90+3 si Heung-Min Son ‘90+6

Coreea de Sud: Jo - Lee, Yun, Hong, Kim - Lee, Jang, Jung, Moon (Joo ’69) - Son, Koo (Hwang ’56, Go ‘79). Selectioner: Shin Tayeong

Germania: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Hector (Brandt ’78) – Khedira (Gomez ’58), Kroos – Goretzka (Mueller ’63), Özil, Reus – T.Werner. Selectioner: Joachim Low

Meciul a fost arbitrat de americanul Mark Geiger.

Germania incheie Grupa F pe ultimul loc, cu trei puncte, la egalitate cu Coreea de Sud, dar cu un golaveraj mai slab. Pe primele doua locuri incheie Suedia si Mexic.

Page time :0.1315 (s) | 32 queries | Mysql time :0.004667 (s)