CM 2018: Uruguay - Rusia 3-0, Egipt - Arabia Saudita 1-2, in ultima etapa a grupei A. Uruguay si Rusia s-au calificat in optimi

26 Iunie 2018
786 Vizualizari | 0 Comentarii
rusia

Reprezentativa Uruguayului a invins, luni, cu scorul de 3-0, selectionata Rusiei si a incheiat pe locul 1 grupa A de la Cupa Mondiala. Si Uruguay si Rusia sunt calificate in optimi.
Golurile au fost marcate de Luis Suarez '10, Cerisev '23 (autogol) si Cavani '90.

Din minutul 36, Rusia a avut un jucator mai putin in teren, dupa eliminarea lui Smolnikov.

Au evoluat urmatoarele echipe:

Uruguay: Muslera - Coates, Godin, Caceres - Nandez (Rodriguez '73), Vecino, Torreira, Betancur (De Arrascaeta '63), Laxalt - Suarez, Cavani (Gomez '90+3). Selectioner: Oscar Tabarez

Rusia: Akinfeev - Smolnikov, Ignasevici, Kutepov, Kudriasov - Gazinski (Kuziaev '46), Zobnin - Cerisev (Fernandes '38), Miranciuk (Smolov '60), Samedov - Dziuba. Selectioner: Stanislav Cercesov

Meciul a fost arbitrat de Malang Diedhiou (Senegal).

In clasament, Uruguay a acumulat 9 puncte, iar Rusia este a doua, cu 6 puncte.

Arabia Saudita a invins Egipt, scor 2-1, in grupa A la CM; Golul victoriei a fost marcat in minutul 90+5

Reprezentativa Arabiei Saudite a castigat, scor 2-1, meciul sustinut, luni, in compania selectionatei Egiptului, in ultima etapa a grupei A de la Cupa Mondiala. Golul victoriei a fost marcat in minutul 90+5. Portarul Egiptului El Hadary a aparat o lovitura de la 11 metri. Ambele echipe sunt eliminate de la CM.
Pentru Egipt a marcat Salah, in minutul 22, iar pentru Arabia Saudita a inscris Al Faraj, in minutul 45+6, in urma unui penalti acordat dupa consultarea sistemului VAR.

Golul victoriei sauditilor a fost marcat de Al Dawsari, in minutul 90+5.

In minutul 41, portarul El Hadary, cel mai in varsta jucator care a evoluat la Cupa Mondiala, a aparat o lovitura de la 11 metri, executata de Al-Muwallad si acordata in urma unui hent.

Arabia Saudita: Al Mosailem - Al Breik, O. Hawsawi, M. Hawsawi, Al Shahrani - Bahbri (Asiri '65), Al Faraj, Otayf, Al Moghawi, Al Dawsari - Al Muwallad (Al Shehri '79). Selectioner: Juan Antonio Pizzi

Egipt: El Hadary - Fathy, Gabr, Hegazy, Abdel-Shafi - Hamed, Elneny - Salah, Said (Warda '45+7), Trezeguet (Kahraba '81) - Mohsen (Ramadan '64). Selectioner: Hector Cuper

Meciul a fost arbitrat de Wilmar Roldan, din Columbia.

Clasamentul final al grupei A este: 1. Uruguay - 9 puncte; 2. Rusia - 6 puncte; 3. Arabia Saudita - 3 puncte; 4. Egipt - 1 punct.

Page time :0.1298 (s) | 32 queries | Mysql time :0.005874 (s)