Romania, invinsa de Italia in al doilea meci la Europenele de polo

16 Iulie 2014
1234 Vizualizari | 0 Comentarii
Nationala de polo pe apa a Romaniei a fost invinsa de Italia cu scorul de 9-4 (1-1, 3-1, 3-1, 1-1), marti, intr-un meci din cadrul Grupei A a Campionatului European de la Budapesta.
Prima repriza a fost una echilibrata, in care Italia, vicecampioana olimpica, a deschis scorul dupa ce Nicu Diaconu ratase o aruncare de la 5 metri in primul minute de joc, iar tricolorii au restabilit egalitatea prin Alex Matei. Italia s-a desprins in urmatoarele doua sferturi, ultimul fiind din nou echilibrat (1-1).
Golurile echipei noastre, antrenata de sarbul Dejan Stanojevic, au fost marcate de Alex Matei, Cosmin Radu si Mihnea Gheorghe (2). Pentru ''settebello'' au inscris Alex Giorgetti (2), Stefano Luongo (2), Francesco Di Fulvio, Alessandro Velotto, Pietro Figlioli, Andrea Fondelli, Massimo Giacoppo.
In clasament, pe primul loc se afla Muntenegru, 6 puncte, urmata de Italia, 6 p, Grecia, 3 p, Romania, 3 p, Georgia, 0 p, Rusia, 0 p.
Romania va juca urmatorul meci cu Muntenegru, vicecampioana europeana, joi, de la ora 20,00.

Page time :0.1162 (s) | 43 queries | Mysql time :0.007258 (s)