RCM Universitatea de Vest Timisoara s-a calificat fara joc in optimile Cupei Romaniei la rugby. Favoritele au castigat la pas

11 Noiembrie 2013
1248 Vizualizari | 0 Comentarii
Favoritele în meciurile din optimile Cupei României la rugby, mai precis echipele din SuperLigă, s-au impus fără probleme în partidele disputate în compania formaţiilor din eşaloanele 2 şi 3 valorice, e adevărat, din şase meciuri programate desfăşurându-se doar trei.

CSM Bucureşti a câştigat cu 71-7 disputa cu RCM Galaţi, bucureştenii marcând zece eseuri pe terenul formaţiei din liga secundă, Ştiinţa Baia Mare a fost victorioasă la Buzău, după opt eseuri înscrise ''zimbrii'' impunându-se cu 56-5, pentru ca U Cluj să treacă cu 47-17 de Callatis la Mangalia, gazdele făcând o primă repriză bună, informează site-ul SuperLigii, citat de AGERPRES.

În sferturile de finală au ajuns de asemenea RCJ Farul Constanţa şi RCM Universitatea de Vest Timişoara în urma retragerii din competiţie a adversarilor, Steaua Bucureşti, care a câştigat cu 5-0 partida cu Lions Arad, gazdele neasigurând asistenţa medicală, precum şi Poli Iaşi şi RC Bârlad, care şi-au câştigat dreptul de a evolua în sferturi ca singurele formaţii care s-au impus pe teren în runda anterioară.

Luni va avea loc tragerea la sorţi a partidelor din sferturile de finală ale Cupei României, care se vor disputa sâmbătă, 16 noiembrie. AGERPRES/(AS-autor: Adrian Drăguţ, editor: Mihai Ţenea)

Page time :0.1132 (s) | 32 queries | Mysql time :0.005152 (s)