Poli Timisoara, victoria superba la Medias, in etapa a 7-a a Ligii I

20 August 2017
876 Vizualizari | 0 Comentarii
ionut popa
Echipa ACS Poli Timisoara a învins în deplasare, cu scorul de 2-0 (2-0), formația Gaz Metan Medias, într-o partidă din cadrul etapei a șaptea a Ligii 1 de fotbal, disputată sâmbătă.

Oaspeții au tranșat soarta meciului încă din prima repriză, când au punctat de două ori într-un interval de șapte minute, prin mijlocașul Gabriel Vasvari, primul gol fiind înscris din acțiune (min.18), iar cel de-al doilea în urma unei lovituri libere (min.25).

Poli și-a păstrat avantajul până la final, deși a rămas în 10 jucători imediat după pauză, Vașvari fiind eliminat pentru cumul de cartonașe galbene (min.47).

În urma acestui succes, bănățenii au acumulat 10 puncte și au urcat provizoriu pe locul 6 în clasament, în timp ce Gaz Metan a rămas pe poziția a 12-a, cu 4 puncte.