Irina Begu s-a calificat in turul 2 la Indian Wells

9 Martie 2018
976 Vizualizari | 0 Comentarii
irina begu moscova

Irina Begu s-a calificat cu emotii in turul doi la Indian Wells, iar Simona Halep va debuta impotriva Kristýnei Plíšková. "Am inca dureri si vreau sa stiu daca rezista piciorul drept" - a declarat Simona, care a fost surprinsa  de eliminarea Sarapovei inca din primul tur.

Condusa cu set si 1-0 de Krunic, Begu a relansat meciul cu singurul break facut la 2 egal intr-o mansa secunda luata cu 6-4.

Cu 65 la suta puncte castigate la retur in "decisiv", Begu s-a calificat in turul secund de la Indian Wells, unde o are ca adversara pe Karolina Pliskova, in fata careia a pierdut la editia trecuta a turneului californian.

Monica Niculescu o intalneste pe Sorana Cirstea, dupa ce in 2017 a invins-o pentru a cincea oara in 7 dispute directe, in timp ce Mihaela Buzarnescu debuteaza la Indian Wells impotriva lui Brady, americanca aflata cu 38 de locuri mai jos.

"Am inca dureri si vreau sa vad daca rezista piciorul drept" a declarat Simona Halep, care s-a aratat socata ca Maria Sarapova a fost eliminata din nou in primul tur de japoneza Osaka.

"Sunt curioasa cum va arata revenirea Serenei, pentru ca e ceva special sa ai un copil si apoi sa te intorci la tenis", spune sportiva aflata pe locul 1 WTA.