Cincinnati: Meciul dintre Simona Halep si Ajla Tomljanovic, intrerupt in setul decisiv, din cauza ploii. Cand se va relua partida

16 August 2018
1145 Vizualizari | 0 Comentarii
simona halep austr

Meciul dintre Simona Halep si Ajla Tomljanovic a fost intrerupt, miercuri, la scorul 4-6, 6-3, 4-3, 30-15, din cauza ploii. Decizia a fost luata in runda a doua a turneului WTA de la Cincinnati (Ohio), dotat cu premii totale de 2.874.299 dolari.
Decizia a fost luata in runda a doua a turneului WTA de la Cincinnati (Ohio), intr-un moment in Simona Halep domina clar jocul, dupa doua ore si sase minute de joc.
Partida va fi reluata joi, la ora 20,00 (ora Romaniei), au anuntat organizatorii.

Simona Halep (26 de ani, 1 WTA) incepe drumul la turneul WTA de la Cincinnati miercuri spre joi, 15-16 august, de la ora 02:00, cu un meci pe terenul central impotriva australiencei de origine croata Ajla Tomljanovic (25 de ani, locul 58 mondial).
La trei zile dupa ce a ridicat deasupra capului trofeul de la Montreal, liderul mondial a revenit pe teren in tentativa de a-si apara finala jucata in 2017 si pierduta in doar 55 de minute, 1-6, 0-6, cu iberica Garbine Muguruza.

Calificata direct in turul al doilea, Simona s-a intalnit cu Ajla Tomljanovic, nimeni alta decat jucatoarea care a eliminat-o, in trei seturi, pe Irina Begu in mansa inaugurala a competitiei din Ohio.

Este a doua intalnire directa dintre cele doua jucatoare, dupa cea din 2010, din Fed Cup, cand Halep invingea dramatic, 6-7, 6-1, 7-6, dar si al 49-lea meci pe care Simona il va juca in 2018.