Ce pacat! Pandurii a ratat pe final o victorie mare cu Fiorentina

8 Noiembrie 2013
1268 Vizualizari | 0 Comentarii
Pandurii Tg. Jiu a înregistrat o înfrângere amară în faţa formaţiei italiene ACF Fiorentina, 1-2 (1-0), joi seara, pe Cluj Arena din Cluj-Napoca, în Grupa E a competiţiei de fotbal Europa League.

Pandurii a făcut un joc excelent timp de 85 de minute, a condus prin golul splendid al lui Eric de Oliveira (32), dar a sfârşit lamentabil, fiind învinsă după două goluri înscrise în ultimele minute de Ryder Matos (86) şi Borja Valero (90+2).

Următorul meci al gorjenilor va avea loc pe 28 noiembrie, în deplasare, cu Dnepr Dnepropetrovsk.

Pandurii Tg. Jiu - ACF Fiorentina 1-2 (1-0)

Au marcat: Eric de Oliveira (32), respectiv Ryder Matos (86), Borja Valero (90+2).

Cluj-Napoca, Cluj Arena: 10.000 spectatori