ACS Poli Timisoara a dat lovitura la Medias. Gazdele au ratat doua penalty-uri!

25 Februarie 2014
1211 Vizualizari | 0 Comentarii
Formaţia ACS Poli Timişoara a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Gaz Metan Mediaş, în ultimul meci al etapei a XX-a a Ligii I, partidă în care medieşenii au ratat două lovituri de la 11 metri şi au evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 3. Unicul gol al meciului a fost marcat de Florin Nanu, în minutul 88, care a înscris sub bară, din şase metri, după centrarea lui Morarijiu.

În minutul 3, căpitanul Gazului, Cristian Todea, a fost eliminat pentru un fault asupra lui Hasani.

În minutul 73, Nuno Claro a apărat o lovitură de la 11 metri executată de Bawab şi acordată după fault al lui Mera asupra lui Trtovac.

Nuno Claro a apărat din nou o lovitură de la 11 metri, în minutul 77, executată de Ciprian Petre şi acordată după un henţ al lui Gorobsov.

Gaz Metan: Pleşca - Trtovac, Frăsinescu, Muth, Buzean - Todea, Tahar - R. Avram (Roberto '46), Fl. Dan (Kumada '80), C. Petre - Bawab (Llullaku '85). Antrenor: Cristian Dulca

ACS Poli Timişoara: Nuno Claro - Mera, Scutaru, Şeroni, Morarijiu - Bărbuţ (Popovici '46). Gorobsov, Hasani, Trandu (Nanu '60) - Staicu (Ahmetovici '86), Boldea. Antrenor: Aurel Şunda

Cartonaşe galbene: Buzean '38, Tahar '75, Frăsinescu '90+2 / Bărbuţ '38, Staicu '50, N. Claro '69, Mera '72, Ahmetovici '90+1

Cartonaş roşu: Todea '3

Meciul a fost arbitrat de Adrian Cojocaru, ajutat de Sebastian Gheorghe şi Ciprian Danşa. Arbitri suplimentari au fost Marius Omuţ şi Florin Marcu, iar rezervă Mihai Marica.

Observatori au fost Patriţiu Abrudan şi Ioan Zare.