Campioana CFR Cluj, eliminata din Liga Campionilor

2 August 2018
739 Vizualizari | 0 Comentarii
cfr

Formatia CFR Cluj a remizat cu echipa suedeza Malmo, scor 1-1, miercuri, in deplasare, dar a ratat calificarea in turul trei preliminar al Ligii Campionilor. In tur, la Cluj, Malmo s-a impus, scor 1-0. Campioana Romaniei va continua insa in competitiile europene si evolua in turul trei preliminar al Ligii Europa.
Pentru CFR Cluj a marcat Djokovici '36, iar pentru Malmo a inscris Traustason '55.

0-1: Djokovici a marcat in minutul 36, din foarfeca, de la aproximativ 10 metri, mingea lovind bara inainte de a intra in poarta.

1-1: Traustason a adus egalarea pentru Malmo in minutul 55, cu un sut la vinclu de la aproximativ 25 de metri.

Au evoluat urmatoarele echipe:

Malmo: Dahlin - Larsson (Vindheim '81), Nielsen, Bengtsson, Safari - Traustason (Lewicki '73), Bachirou, Christiansen, Rieks - Strandberg (Antonsson '61), Rosenberg. Antrenor: Uwe Rosler.

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Muresan, Camora - Culio, Hoban (De Luca '64), Djokovici (Bordeianu '59) - Deac (Mailat '42), Tucudean, Omrani. Antrenor: Antonio Conceicao.

Cartonase galbene:Christiansen '50, Antonsson '90+5 / Djokovici '28, Culio '62, '77, Omrani '82, Muresan '89

Cartonas rosu: Culio '77

Meciul a fost arbitrat de scotianul Andrew Dallas, ajutat de asistentii Graeme Stewart si Douglas Ross.

Arbitru de rezerva a fost Donald Robertson.

In minutul 42, Ciprian Deac, accidentat, a parasit terenul pe targa, cu ochii in lacrimi.

CFR Cluj va continua in competitiile europene, insa in turul al treilea preliminar al Ligi Europa, in care va evolua cu FK Sutjeska Niksici (Muntenegru) sau cu FC Alashkert Erevan (Armenia). In tur, Alashkert s-a impus, scor 1-0, returul urmand sa aiba loc joi.

Mansa I va a vea loc la 9 august, in deplasare, iar returul la 16 august, la Cluj-Napoca.