Viitorul a remizat pe teren propriu cu Vitesse, scor 2-2, in turul doi preliminar al Ligii Europa. Constantenii au condus cu 2-0

27 Iulie 2018
933 Vizualizari | 0 Comentarii
viitorul 1

Formatia FC Viitorul a remizat, joi, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Vitesse Arnhem, in prima mansa a turului doi preliminar al Ligii Europa, meci la care a condus cu 2-0 si a ramas in inferioritate numerica spre final.
Ultimele zece minute ale partidei de la Ovidiu s-au disputat pe o ploaie torentiala.

Au marcat Dragus ’43, ’49 pentru gazde si Matavs ’54 si Linssen ’72 pentru oaspeti, toate golurile cu capul.

In minutul 79, de la FC Viitorul a fost eliminat Andrei Artean, pentru un fault la Gong.

1-0: Dragus a deschis scorul cu o lovitura cu capul, dupa o centrare a lui Houri

2-0: Acelasi Dragus a marcat tot cu capul, dupa o centrare a lui Achim.

2-1: Matavs a deviat cu capul la un sut al lui Buttner de la marginea careului.

2-2: Linssen a stabilit scorul final cu capul, din noua metri.

FC Viitorul: Cojocaru – Lima (Luchin ‘73), Tiru, Mladen De Nooijer - Achim, Baluta, Vana - Hagi, Dragus (Artean ’73), Matan (Houri ‘30). Antrenor: Gheorghe Hagi

Vitesse: Eduardo - Karavaev, Thelander, Clarke-Salter, Buttner – Foor (Bero ’84), Serrero - Beerens, Bruns(Gong ’68), Linssen – Matavs. Antrenor: Leonid Slutki

Meciul a fost arbitrat de o brigada din Italia, formata din Davide Massa (central), Filippo Meli, Stefano Alassio (asistenti) si Michael Fabri (rezerva).

Returul va avea loc la 2 august, de la ora 21.00, la Arnhem.

Page time :0.1297 (s) | 32 queries | Mysql time :0.006391 (s)